KJAN Birthday Club
Happy Birthday to all who are celebrating on this day! Make sure you register your family and friends for the “KJAN Birthday Club” which airs at 9:20 am Monday through Friday. Here is a list of recent birthdays that were submitted.
Birthday Club
October 30th, 2020 by admin
November 1st:
November 2nd:
- Jane Schwartz of Altlantic (Winner)
- Marjorie Holland of Atlantic
November 3rd:
- Ava Lee of Griswold (Winner)
- Jan Bramer of Atlantic
- Robert Jensen of Brayton
- Gerry Luddington of Atlantic
November 4th:
November 5th:
- Emma Kern of Atlantic (Winner)
- Jim Behrens of Atlantic
- Olivia Davis of Lewis
- Jeff Strand of Atlantic
- Rob Hansen of Atlantic
- Ryan Evans of Griswold
November 6th:
- Chloe Davis of Lewis (Winner)
- Laura Bacon of Audubon
November 7th:
- Yvonne Wittrock of Hamlin (Winner)
- Joyce Jorgensen of Exira
November 8th:
- Thad Planck of Atlantic (Winner)
- Shelley Davis of Exira
- Michael Myers of Atlantic
November 9th:
- Tom Benton of Exira (Winner)
- Deb Field of Atlantic
- Scarlett Toft of Audubon
- Pat Sunberg of Hamlin
November 10th:
- Patty Marxen of Atlantic (Winner)
November 11th:
- Cathy Stockwell of Elk Horn (Winner)
November 12th:
- Rosemary Mally of Atlantic (Winner)
- Tom Williams of Lewis
- AJ Barber of Wiota
- Shari Clemsen of Brayton
November 13th:
- Dalton Christensen of Audubon (Winner)
- Tedd Thomas of Atlantic
- Lorna Stiles of Exira
November 14th:
- Becky Akers of Exira (Winner)
November 15th:
- Robert Schmidt of Harlan (Winner)
- Jo Wendt of Wiota
November 16th:
- Trig Wilson of Exira (Winner)
- Roberta Roddy of Audubon
- Brad Wolfe of Exira
November 17th:
- David Hancock of Atlantic (Winner)
- Madonna Riesgaard of Exira
November 18th:
- Sue Hoeck of Atlantic (Winner)
- Jayce Fiebelkorn of Exira
- La Donna Clark of Atlantic
- Grace Martens of Atlantic
November 19th:
- Jessie Evans of Griswold (Winner)
- Mike Brown of Exira
November 20th:
- Oscar Terry Zellmer of Atlantic (Winner)
- Gloria Hansen of Exira
- Carolyn Blunk of Atlantic
- Joyce Mez
- Greg Zellmer of Atlantic
November 21st:
- Olive James Zellmer of Atlantic (Winner)
- Marion Froker of Exira
- Arnie Bintner of Exira
- Trey Birge of Atlantic
November 22nd:
- Cooper Lamp of Atlantic (Winner)
November 23rd:
- Brennan Williams of Atlantic (Winner)
- Amber Knudsen of Marne
- Drew Barber of Wiota
November 24th:
- Judy Roberts of Exira (Winner)
- Nancy Gibson of Atlantic
- Garry Martens of Anita
- Yvonne Camblin of Atlantic
November 25th:
- Abby Olsen of Lewis (Winner)
- Daev Chamberlain of Lewis
- Lux Anna Tyson of Atlantic
November 26th:
- Gloria Hackwell of Exira (Winner)
- Keith Madsen
- Barbara Wollenhaupp of Atlantic
- Dawn Templemen of Wiota
November 27th:
- Deb Crawford of Atlantic (Winner)
- Jon McFadden of Atlantic
- Camden McFadden of Atlantic
- Angie Madsen of Harlan
- Lori Glissman of Anita
November 28th:
- Richard Jesepersen of Atlantic (Winner)
November 29th:
- Carly Westphalen of Atlantic (Winner)
- Martha Hatfield of Atlantic
- Lisa Sorensen of Audubon
- Jeff Nelson of Exira
November 30th:
- Patrick Roddy of Audubon (Winner)
- Nancy Templeman
- Marilyn Andersen
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
October 1st, 2020 by admin
October 1st:
- Ann Zaiger
- Frank Greiner of Atlantic
October 2nd:
- Betty Marcellus of Atlantic
October 3rd:
October 4th:
October 5th:
- Jim Rogers
- Lana Tanner of Atlantic
- Bill Larsen
October 6th:
- Carly Paulsen of Coon Rapids
October 7th:
- Tony Davis of Lewis
- Jean Petersen of Exira
October 8th:
- Dane Paulsen of Exira (Winner)
- Michele Hackwell of Exira
- Mary Ann Moorman of Atlantic
- McKenna Nielsen of Audubon
- Sandy Fairbairn of Atlantic
October 9th:
- Connie Wichmann of Lewis (Winner)
- Dee Bebensee of Atlantic
- Nadine Howell
October 10th:
- Bertha Schroeter of Exira (Winner)
- Alice Owen of Exira
- Harriett Jayne of Exira
October 11th:
- Vickie Asberry of Exira (Winner)
- Frank Olsen of Exira
October 12th:
- Richard Hoffman of Cumberland (Winner)
- LenniJo Thomkpson
October 13th:
- Abby & Maddie Swain of Griswold (Winners)
- Lisa Paulsen of Exira
October 14th:
- Tyler Thomas of Atlantic (Winner)
- Caroline Oathoudt of Griswold
- Ruth Meyer of Atlantic
- Mallory Androy of Elk Horn
- Paulette Boldt of Audubon
- Kevin Hinners of Elk Horn
- Neal McMichael
October 15th:
- Eric Maynard of Anita (Winner)
- Jan Brehmer of Atlantic
- Holly Brenton of Atlantic
- Janet Hodges of Atlantic
- Becky Marten of Audubon
October 16th:
- Lilly Barber of Wiota (Winner)
- Roger Charley of Gilbert
- Andrea Reisgaard of Exira
- Marty Lintz
- Galen Becker of Cumberland
October 17th:
- Ron Owen of Audubon (Winner)
October 18th:
- Darla Casady of Atlantic (Winner)
- Oliver Becker of Atlantic
October 19th:
- Angela Immel of Exira (Winner)
- Jacob Fiebelkorn of Exira
- Lynn Mortensen of Kimballton
- Janell Roberts of Exira
October 20th:
- Tucker Sager of Atlantic (Winner)
- Donnis Schwanke of Atlantic
- Ants Kommes of Exira
- Becky Randeris of Audubon
October 21st:
- Carol Thompson of Exira (Winner)
October 22nd:
- Britni Olsen of Hamlin (Winner)
October 23rd:
- Koy Wilson of Exira (Winner)
- Jacque Wickey of Cumberland
- Pansie Hoffman of Cumberland
- Vicki Brown of Atlantic
- Tara Klocke of Dedham
October 24th:
- Judy Laurdisen of Exira (Winner)
October 25th:
- Connie Steffen of Griswold (Winner)
- Sophie Christensen of Audubon
October 26th:
- Lynsi Jo Lamp of Atlantic (Winner)
- Bernie Kilworth of Exira
October 27th:
- Randy Thompson of Exira (Winner)
October 28th:
- Morgan Kirchner of Atlantic (Winner)
- Kent Paulsen of Exira
October 29th:
- Hayden Larsen of Audubon (Winner)
October 30th:
- Evan Kelly of Griswold (Winner)
- Janice Fancher of Audubon
- Gloria Cashatt of Glenwood
- Galen Newman of Atlantic
October 31st:
- Rod Christensen of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
September 1st, 2020 by admin
September 1st:
- Janis Hannasch of Atlantic
September 2nd:
- Linda Stroeher of Kimballton
- Bonnie Bruner of Atlantic
- Randy Pollack of Anita
September 3rd:
- Betty Sievers of Audubon
- Brandon Toft of Audubon
- Nancy Sand of Kimballton
- Gage Zellmer of Atlantic
- Ashley Hamilton of Atlantic
September 4th:
- Darlene Plank of Atlantic
- Bernice Robinson of Exira
September 5th:
- Grace Christensen of Audubon
- Sharon Ludington of Atlantic
- Sue Muri of Atlantic
September 6th:
- Jenner Trailer of Atlantic
- Pam Curtis of Cumberland
- Joel Bashan of Exira
- BAylee Newell of Anita
September 7th:
no birthdays
September 8th:
- Sue Hoegh of Exira
- Doris Evans of Elliott
September 9th:
- Breanna Linfor of Atlantic
- Verdell Hansen of Harlan
- Marcene Arn of Atlantic
- Lois Wolfe of Exira
September 10th:
- Pam Smith of Harlan
- Sherrill Clausen of Atlantic
- Marsha Prigge of Audubon
- Sue Marsh of Atlantic
September 11th:
- LaVon Eblen of Atlantic
- Amber Wilson of Exira
- Tyler Wilson of Exira
- Mary Jean Krummel of Walnut
September 12th:
- Pearl Campbell of Atlantic
- Diana Munch of Exira
- Ranae Schlater of Exira
September 13th:
- Audrey Nielsen of Lewis
- Bev Bennett of Atlantic
- Dale Davis of Atlantic
- Randy Maas of Atlantic
- Clara Schmidt
- Charlotte Smetana of Exira
September 14th:
- Pat Lorenz of Atlantic
- Gina Benton of Exira
September 15th:
- Jeanne Nelson of Kimballton
- Danny Thompson
September 16th:
- Marcella Gaines of Atlantic
- Shandy Schultes of Audubon
September 17th:
- Patty Mortensen of Kimballton
- Chad Jorgensen of Exira
September 18th:
September 19th:
- Charles Griffin of Atlantic
- Pam Parker of Elk Horn
- Jack Plank of Atlantic
September 20th:
- Carol Schwarte of Atlantic
- Jean Boots of Atlantic
September 21st:
- Erma Lange of Atlantic
- Denise Kilworth of Exira
September 22nd:
- Betty Hickman of Atlantic
- Joy Wheeler of Exira
- Jeffrey Sjolin
September 23rd:
- Lori Murphy
- Edward Jean Marc Frederickson
- Jess Barber of Wiota
- John Paulsen of Exira
September 24th:
- Faye Nelsen of Anita
- Jane Houchins of Exira
September 25th:
- Karol Robertson of Audubon
- Judy Bitner of Exira
- Russell Blohm of Audubon
September 26th:
September 27th:
- Mary Davis of Atlantic
- Doris Mennes of Atlantic
- Greg Schuler of Atlantic
September 28th:
- Shelley Petersen of Exira
- Jeff Munch of Exira
- Don Greving of Exira
September 29th:
- Victor Hansen of Shelby, NC
September 30th:
- Hannah Jessen
- Joan Sorensen of Audubon
- Cindy Koll of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
August 3rd, 2020 by admin
August 1st:
- Larry Jessen of Exira
- Bonnie Madden of Exira
- Sarah Murray of Audubon
- Jody Parks of Glenwood
- Judy Rasmussen of Papillion
- Trevor Gipple of Griswold
August 2nd:
August 3rd:
- Mia Nelson of Exira
- Tracey Marshall of Atlantic
- Clarissa Terpstra of Exira
- Rachel Jensen of Exira
- Jim Tyler of Atlantic
August 4th:
- Clint & Brad Johnson of Exira
- Linda Petersen of Exira
- Rita Rohde of Atlantic
August 5th:
- Eric Wilson
- Melanie Heinrichs
August 6th:
- Wendell Weideman of Atlantic
- Dwain Thompsen of Exira
- James Mortensen of Kimballton
August 7th:
- Jack Denne of Atlantic
- Linda Marek of Anita
August 8th:
August 9th:
- Ann Martin of Exira
- Doug Weston of Audubon
August 10th:
- Kent Euken of Wiota
- Jana Mathison of Atlantic
- Harold Fairbairn of Atlantic
- Larry Johnson of Exira
- Treva Pitka
August 11th:
August 12th:
- Michael Murphy of Atlantic
August 13th:
- Diana Williams of Lewis
- Herb Wahlert of Exira
August 14th:
August 15th:
- Jack Mullin of Atlantic
- Michael E. Murphy of Lewis
- Braxton Androy of Elk Horn
August 16th:
August 17th:
- Janice Petersen of Atlantic
- Harvey Misenor of Atlantic
- Vincenza McMahon of Prairie Village, KS
- Margo Wolf of Atlantic
August 18th:
- Colby Madsen of Kimballton
- Barb Larsen of Exira
- Larry “Buck” Leander
August 19th:
August 20th:
August 21st:
- Ardella Petersen of Exira
- Erin Smouse of Exira
August 22nd:
- Sherri Brink of Atlantic
- Dick Wright of Atlantic
- Maureen Schmidt of Atlantic
August 23rd:
- Jovie Trailer of Atlantic
- Lori Sampson of Atlantic
August 24th:
- Tyler Mosier of Ankeny
- Sandy Kneisel of Griswold
- Tonna Hoover of Atlantic
- Barbara Jean DuVall of Audubon
- Sharon Foster of Griswold
- Claire Asberry of Exira
- Charlie Wheeler of Exira
- Mark Jespersen
August 25th:
- Terry Mathisen of Atlantic
- Lucas Petersen of West Des Moines
- Jacque Meisinger of Atlantic
- Brenda Swope of Atlantic
- Andi Crane of Exira
August 26th:
- Janice Kinnison of Atlantic
- Fred Muhr of Exira
- Elleen Wheatley of Marne
August 27th:
- Milo Sager of Atlantic
- Chance Lauritsen of Exira
August 28th:
- Madonna Nisson of Atlantic
August 29th:
- Melanie Larsen of Audubon
- Codi Olsen of Audubon
- Marilyn Munch of Exira
August 30th:
- Donnie Schlater of Exira
- Fern Lindvall of Atlantic
- Charlene Johnson of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
July 1st, 2020 by admin
July 1st:
- Mark Knudsen of Atlantic
- JoAnn Brahms of Griswold
- Bev England of Audubon
July 2nd:
July 3rd:
- Tracey Clark of Casey
- Cora Zikuda of Atlantic
July 4th:
July 5th:
July 6th:
- Heather Sager of Atlantic
- Jordan Dailey of Atlantic
- Jodi Littleton of Atlantic
July 7th:
- Ron Doonan of Harlan
- Reid Mosier of Atlantic
- Arnie Lamp of Atlantic
- Cheryl Christensen of Cumberland
July 8th:
- Bill Fancher of Audubon
- Chris Williams of Atlantic
July 9th:
- Elizabeth Zaiger of Exira
- Alex Clemsen of Exira
July 10th:
- Chris Witzman
- Emery Dean Nelson of Audubon
- Ellie Wahlert of Exira
July 11th:
- Kellie Jimerson of Atlantic
- Lynn Anderson of Exira
July 12th:
July 13th:
- Mike Mortensen of Kimballton
- Carol Seddon of Atlantic
- Annette Andersen of Kimballton
- Jeff Morenz of Atlantic
July 17th:
- Mike Waters of Atlantic
- Hayden Lansdown of Atlantic
- Mike Haley Sr. of Exira
- John Walker of Exira
July 18th:
- Mary Ottmar of Atlanic
- Kaiti Anthofer of Exira
July 19th:
July 20th:
- Melissa Dodsen of Atlantic
- Noah Hilpipre of Harlane
- Tat Thygesen of Audubon
- Laurel Neilsen of Aduubon
July 22nd:
- Patty Rogers
- Vickie Christensen of Anita
- Madison Loving of Atlantic
- Judy Hill of Exira
- Terri Thompson of Exira
July 23rd:
- Cindy Davis of Atlantic
- Pastor Glen Meyers of Exira
July 24th:
- Ruth Barton of Exira
- Mary Ann Jespersen of Atlantic
July 25th:
- Nancy Armstrong of Atlantic
- Mark McNees of Atlantic
July 26th:
- Nick Templemen of Atlantic
July 27th:
- Janice Rasmussen of Atlantic
- Suzanne Meyer of Atlantic
July 28th:
- Shelby Norby of Villisca
- Carolyn Johnson of Atlantic
- Brinley Knudsen of Marne
- Fletcher Toft of Atlantic
- Florence Burrows of Atlantic
- Richie Anderson of Atlantic
- Ainsley Nelson of Atlantic
July 29th:
- Mary Johnson of Griswold
- Kim Wood of Exira
- Kerrigan Larsen of Audubon
July 30th:
- Wyona Williams of Stuart
- Audra Steffens of Wiota
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
June 1st, 2020 by admin
June 1st:
- Elinor Ehrman of Anita
- Sandy Cunningham of Atlantic
June 2nd:
June 3rd:
- Jan Steffen of Cumberland
- Ray Dailey of Atlantic
- Bob Boots
June 4th:
- Jan Petersen of Atlantic
- Linda South of Lewis
June 5th:
June 6th:
- Darrell Schroeter of Exira
- Grayson Thomas Williams of Atlantic
June 7th:
- Lucas Mosier of Atlantic
- Adam Petersen of Atlantic
June 8th:
June 9th:
- Sharol Andersen of Atlantic
- Heather Chambers of Audubon
- Susie Briseno of Atlantic
- Joyce Struble of Exira
June 10th:
- Rosie Petersen of Elk Horn
- Lenore Fredricksen of Atlantic
- Doyle Kneisel of Griswold
- Nichole Waterman of Atlantic
June 11th:
- Frank Mitchell o fAtlantic
June 12th:
- Jonah David Olsen of Atlantic
- Robert Templemen of Atlantic
June 13th:
- Tom Eilts of Wiota
- Sonja Smith of Atlantic
- Paulette Cambridge of Atlantic
- Chris Knudsen of Marne
- Travis Meyer of Atlantic
June 14th:
- Ryleigh Anthofer of Exira
- Chris Tuey of Exira
June 15th:
June 16th:
June 17th:
- Christy Cunningham of Lewis
- Ruth Ann Bock of Hamlin
June 18th:
- Nancy Tasto of Atlantic
- Margie Young of Atlantic
- Susan Wedemeyer of Atlantic
June 19th:
- Bob Shields of Atlantic
- Hallie Ann Wedemyer of Adair
June 20th:
- Megan Burg of Atlantic
- Sue Brownlee of Atlantic
June 21st:
- Dave Steffen of Cumberland
- Tim Templemen of Atlantic
- Jeannie McMullen of Atlantic
June 22nd:
June 23rd:
- Jayme Farver of Wiota
- Joey Marie Teegerstrom of Elk HOrn
- Dianna Huey of Brayton
June 24th:
- Tayler Burg of Atlantic
- Lori Schroder of Atlantic
- Shirley Weideman of Atlantic
- Tom Paulsen of Exira
- Barb Rabe
- Nick Andersen of Exira
June 25th:
- Nettie Michaelsen of Walnut
- Wade Oettchen of Atlantic
- Ashley Nodgaard of Atlantic
June 26th:
- Shelly Brown of Atlantic
- Angie Redler of Marne
- Dean Weber of Audubon
June 27th:
- Janice N. Petersen of Atlantic
- Steph Petersen of Exira
June 28th:
- Craig Smith of Walnut
- LaVon Sager of Atlantic
- Chance Alan Young
June 29th:
- Rosalie Jensen of Hamlin
- Keli Hansen of Elk Horn
June 30th:
- Ella Mathisen of Atlantic
- Mason Loving of Atlantic
- Bea Walton of Atlantic
- Elaine Martens of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
May 1st, 2020 by admin
May 1st:
- Ashley Waltz of Atlantic
- Bill Paulsen of Exira
May 2nd:
- Evelyn Sager of Atlantic
- Micky Bornholdt of Atlantic
May 3rd:
- Linda Hemminger of Adair
- Brenda Bengard of Exira
May 4th:
- Sharon Jensen of Atlantic
May 5th:
- Camilla Lawshee of Audubon
- Pat Becker of Cumberland
May 6th:
- Terry Burger of Audubon
- Doug Sickles of Lewis
May 7th:
- Violet Knight of Atlantic
- Carolyn Brockman of Marne
- Jacob Park of Atlantic
May 8th:
- Deb Plagman of Atlantic
- Norma Knight of Atlantic
- Kurt Haupert of Atlantic
- Tristen Matisen of Atlantic
- Liz King of Atlantic
- Penny Lafoy of Audubon
May 9th:
- Phyllis Miller of Audubon
- Kirk Bradley of Atlantic
- Joe Nelsen of Anita
- Donna Karwal of Atlantic
- Christie Wallace of Griswold
May 10th:
- Madeleen Duckett of Atlantic
- Warren Roland of Atlantic
- Donna Johnson of Exira
May 11th:
- Susan Baxter of Atlantic
- Amy Roland of Atlantic
May 12th:
- Jack Knight of Atlantic
- Kevin Hartvigsen of Audubon
- Charlie Asberry of Exira
- Emma Klocke of Exira
- Rylee Marie Petersen of Exira
- Penny Akers of Exira
May 13th:
- Leiah Thomas
- LaVerne Wagner of Audubon
- Randy Eden of Atlantic
- Mike Hoffman of Exira
May 14th:
- Olivia Paulsen of Exira
- Marilyn Vernon of Atlantic
- Melba Stone of Audubon
- Pete Tallman of Atlantic
- Pauline Knudsen of Atlantic
May 15th:
- Mary Nowatzke of Atlantic
May 16th:
May 17th:
May 18th:
- Marilyn Hilyard of Cumberland
- Eric Gunderson of Atlantic
- Chelsie Rush of Griswold
May 19th:
- Steve Andersen of Atlantic
- Jane Schlater of Exira
- Gage Lauritsen of Exira
May 20th:
- Mary Greving of Exira
- Jacque Wickey of Atlantic
- Delorers Nordby of Elk Horn
- Mona Powers of Exira
May 21st:
- Ellie Schultes of Exira
- Diane Bladt of Exira
May 22nd:
May 23rd:
- Joann Anderson of Atlantic
May 24th:
- Paul Schmidt of Harlan
- Roe Ome Conn of Atlantic
May 25th:
May 26th:
- Brother Scott
- Debbie Schuler
- Nancy Hepler of Atlantic
- Floyd Hackwell of Exira
May 27th:
May 28th:
- Bev Olsen of Exira
- Emily Kennedy of Atlantic
May 29th:
- Stephanie Lansdown of Atlantic
- Paul Brown of Atlantic
- Helen Gearhart of Atlantic
May 30th:
- Jim Nelson of Anita
- Evelyn Petersen of Exira
May 31st:
- Marge Klindt of Atlantic
- Lee Williams of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
April 1st, 2020 by admin
April 1st:
- Ruth Weitzel of Atlantic
- Kim Lackershire of Elk Horn
- Joy Miller
- Mary Taggs of Harlan
- Clint Mathisen of Atlantic
- Ted Mathisen of Atlantic
April 2nd:
- Kenny Hinson of Atlantic
- Lynette Herrick of Wiota
April 3rd:
- Betty Simonsen of Exira
- Penny Beaman of Brayton
April 4th:
- Miley Kelly of Griswold
- Dorothy Peters of Marne
- Marie Nelson of Exira
- Jane Jensen of Exira
- Bob Nelson of Audubon
April 5th:
- Bobbie Jo McNees of Atlantic
- Jessie Wheeler of Exira
April 6th:
April 7th:
- April Meyer of Atlantic
- Sally Matthis of Walnut
April 8th:
- Kristin Templeman of Atlantic
- Liz Schmidt of Audubon
- Sandy Bauer of Exira
April 9th:
April 10th:
- TJ Barber of Wiota
- Jolene Nelsen of Anita
- Joy Hansen of Brayton
- Lindsey Thomas of Atlantic
April 11th:
- Dakota Nelson of Walnut
- Heather Lundquist of Atlantic
- Vickie Tibben of Audubon
- Keith Grabill of Audubon
April 12th:
April 13th:
- Beth Lauritsen of Exira
- Hana Holtz
April 14th:
- Nancy Zellmer of Atlantic
April 15th:
- Mark Harris of Anita
- Cathy Downey of Atlantic
April 16th:
- Marshall Harris of Anita
- Marilyn Grabill of Elk Horn
April 17th:
- Brianne Atkins of Atlantic
- Sadie Kate Schults of Exira
April 18th:
- Bea Petersen of Atlantic
- Jim Hickman of Atlantic
- Debbie Leistad of Atlantic
- Sara Paulsen of Exira
April 19th:
April 20th:
- Ruth Christensen of Atlantic
- Sheri Fletcher of Atlantic
April 21st:
- Lynn Lambertson of Atlantic
- Nancy Petersen of Audubon
- Mary Jo Blunk of Atlantic
- Jenna Andersen of Exira
April 22nd:
- Todd Lawshe of Audubon
- Dawn Marnin of Anita
- Brynn Lamp of Atlantic
April 23rd:
- Elaine Rasmussen of Exira
- Roger Sinow of Gray
- Raelynn Weiseborn
April 24th:
- April Hansen of Anita
- Donna Willoughby of Atlantic
April 25th:
- Madaline Paulsen of Exira
- Brittany Knudsen of Atlantic
- Carolyn Landon of Exira
- Dave Erickson of Exira
April 26th:
April 27th:
- Brenda Roenfeld of Atlatnic
- Marlys Steffen of Atlantic
- Jessi Michaels of Cumberland
- Charles Anstey of Massena
April 28th:
- Sherry Kramer of Atlantic
- Mariah Stockwell
April 29th:
- Merlyn Molgaard of Elk Horn
- Cathy Koob of Atlantic
- John Roenfeld of Atlantic
- Mitch Munch of Exira
April 30th:
- Margaret Hart of Atlantic
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
February 28th, 2020 by admin
March 1st:
- Jim Casson of Atlantic (Winner)
- Phyllis Anderson of Atlantic
March 2nd:
- Tyler Roenfeld of Atlantic (Winner)
- Mark Ranney of Red Oak
- Andrew Rothfusz of Atlantic
March 3rd:
- Sally Will of Atlantic (Winner)
March 4th:
- Bob Powers of Exira (Winner)
- Jean Stamp of Atlantic
March 5th:
- Cryssi Scybert of Massena (Winner)
- Jeff Oakley of Audubon
- Sharon Witt of Atlantic
March 6th:
- Connie Nevins of Atlantic (Winner)
- JoAnn Roberson of Atlantic
- Tim Pope of Lewis
March 7th:
- Tom Hill of Exira (Winner)
- Janice Brown
March 8th:
- Judy Wheeler of Exira (Winner)
- Mary Ellen Yarger of Massena
- Dorothy Kerkhoff of Audubon
March 9th:
- Jack Skartvedt of Atlantic (Winner)
- Gary Waters of Whitefish, MT
March 10th:
- Doug Kelly of Griswold (Winner)
- Dawn Smith of Atlantic
- Sherry LaJeuness of Atlantic
March 11th:
- Lloyd Munson of Atlantic (Winner)
- Harold Rochholz of Casey
March 12th:
- Hillary Zellmer of Atlantic (Winner)
- Becky Christensen of Atlantic
- Norma Gangestad of Atlantic
March 13th:
- Julia McNees of Atlantic (Winner)
- Al Wede
March 14th:
- Grace Nelson of Atlantic (Winner)
March 15th:
- Sue Jensen of Audubon (Winner)
- Roger Petersen of Exira
- Drew Skartvedt of Atlantic
March 16th:
- Linda Eilts of Wiota (Winner)
- Bernadine Johnson of Exira
- Cathy Meyers of Exira
- Greta June Parks of Atlantic
March 17th:
- Mary Hoegh of Lewis
- Julie Earnhardt of Exira
March 18th:
- Rose Pangburn of Atlantic
March 19th:
- Jaden Fiebelkorn of Atlantic
March 20th:
- Kael Cameron of Atlantic
- Mike Conley of Atlantic
- Kyle Wilson of Atlantic
- Delbert Christensen of Audubon
- Tammy Butcher of Lewis
March 21st:
- Lynda Martens of Anita (Winner)
- Mike Barnes of Atlantic
- Dell Marten of Audubon
- Lyle Hartmann of Cumberland
March 22nd:
- Judy Leed of Anita
- Katie Kelly of Griswold
- JoAnn Hansen of Atlantic
- Heather Toft of Audubon
March 23rd:
March 24th:
- Karen Guyer of Hancock
- Helen Ernst of Adair
- Jacob Nelson of Atlantic
March 25th:
- Max Bateman of Atlantic
- Dani Mathisen of Atlantic
- Teresa Murray of Audubon
March 26th:
- George Schultes of Exira
- Phyllis Jensen of Hamlin
- Nancy McCunn
March 27th:
- Wendy Tuey of Exira
- Wanda Sampson of Exira
March 28th:
March 29th:
- Ciera Nichols of Atlantic
- Nathan Paulsen of Exira
March 30th:
March 31st:
- Larry Paulsen of Exira
- K’Lani Rae Waters of Ankeny
- Todd Madsen of Harlan
Posted in Birthday Club |
Birthday Club
February 3rd, 2020 by admin
February 1st:
- Margaret Slepsky of Atlantic (Winner)
February 2nd:
February 3rd:
- Mardell Sorensen of Exira (Winner)
- Julie Ehlers of Atlantic
- Lola Hodge of Atlantic
February 4th:
- Brylee Jean Lamp of Atlantic (Winner)
- Hanah Christofferson of Audubon
February 5th:
- Janice Brown of Exira (Winner)
- Nick Harris of Atlantic
February 6th:
- Brenda Brown of Atlantic (Winner)
- Patti Deist of Audubon
February 7th:
- Ray Lee Helvie of Corning (Winner)
- Barbara Harris of Atlantic
February 8th:
- Kayla Mendenhall of Atlantic (Winner)
- John Schultes of Exira
February 9th:
- Diane Eilts of Massena (Winner)
- Andy Bateman of Atlantic
- Marilyn Freund of Atlantic
- Randy La Foy of Audubon
- Justin Riesberg of Kimballton
- Betty Knight of Atlantic
February 10th:
- Jessica Jacobsen of Atlantic (Winner)
- Joni Hansen of Audubon
- Genee Crane of Exira
February 11th:
- Jim Zellmer of Atlantic (Winner)
- Dorothy Bates of Atlantic
- Jim Conn of Lewis
February 12th:
- Louise Hilyard of Cumberland (Winner)
- Jon Hays of Hamlin
February 13th:
- Judy Madden of Atlantic (Winner)
- Randy Peterson of Cumberland
- Chad Christensen
- Paul Calhoun
- Corky Brown of Atlantic
- Sally McClain of Audubon
- Kyle Dailey of Atlantic
February 14th:
- Bill Stockwell of Elk Horn (Winner)
February 15th:
- Stacy Mortensen of Kimballton (Winner)
- Shirley Arn of Denison
- Sarah Christensen of Audubon
February 16th:
- Kathie Rose of Atlantic (Winner)
- Norma Brix of Atlantic (Winner)
- Robert Keithley of Atlantic
- Tracy Riesgaard
February 17th:
- Gary Johnson of Brayton (Winner)
- Joyce Rochholz of Casey
February 18th:
- Wilma Bowman of Audubon (Winner)
- Hazel Sager of Atlantic
February 19th:
- Judi Hansen of Exira (Winner)
- Rick Thompson of Exira
- Sherri Wilkerson of Brayton
- Helen Nielsen of Exira
February 20th:
- Jerry Jensen of Hamlin (Winner)
- Ileen Furne of Atlantic
February 21st:
- Davi SKartvedt of Atlantic (Winner)
- Katie Wheeler of Exira
- Jean Templeman of Atlantic
February 22nd:
- Dan Olsen of Lewis (Winner)
- Dorothy Burnette of Atlantic
- Jason Christensen of Audubon
- Mary Maher of Atlantic
- Barbara Jean Funke of Fontanelle
- Doc Jessen of Anita
February 23rd:
- Adrian Hansen of Atlantic (Winner)
- Clare Christensen of Audubon
February 24th:
- Bob Evans of Elliott (Winner)
- Traci Riesgaard of Brayton
- Shirley McDermott of Atlantic
- Nolan Parker of Elk Horn
February 25th:
- Helen Hutchinson of Atlantic (Winner)
- Ryan Richter of Atlantic
- Raymond Vais of Exira
- Marvin Jorgensen of Exira
February 26th:
- Winnie Munson of Atlantic (Winner)
- Kayloni Brown of Fontanelle
February 27th:
- Darla Conn of Atlantic (Winner)
- Mark Wedemeyer of Atlantic
February 28th:
- Brent Euken of Atlantic (Winner)
- Randy Fiebelkorn of Exira
- Jax Teegerstrom of Elk Horn
- Lucille Nelson of Exira
February 29th:
- Kenneth Love of Carson (Winner)
- Steph Witzman of Atlantic
Posted in Birthday Club |