Class 3-A District 1 |
|
|
|
|
|
*Glenwood (2-6, 0-5) |
28 |
final |
Atlantic (5-3, 2-3) |
21 |
|
|
|
|
*ADM (6-2, 4-1) |
17 |
final/OT |
Harlan (7-1, 4-1) |
23 |
|
|
|
|
*Lewis Central (6-2, 3-2) |
16 |
final |
Creston (7-1, 4-1) |
7 |
|
|
|
|
Perry (2-6) |
27 |
final |
Saydel (0-9) |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class 3-A District 2 |
|
|
|
|
|
*LeMars (6-2, 4-1) |
10 |
final |
Carroll (3-5, 3-2) |
7 |
|
|
|
|
*Denison (1-7, 1-4) |
20 |
final |
Sergeant Bluff-Luton (0-8, 0-5) |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class 2-A District 8 |
|
|
|
|
|
*Kuemper Catholic (8-0, 5-0) |
63 |
final |
Clarinda (1-7, 1-4) |
14 |
|
|
|
|
*OA-BCIG (5-3, 4-1) |
34 |
final |
Greene County (4-4, 3-2) |
28 |
|
|
|
|
*Shenandoah (4-4, 3-2) |
6 |
final |
Red Oak (2-6, 2-3) |
34 |
|
|
|
|
Clarinda Academy (0-8) |
36 |
final |
Nodaway Valley (1-7) |
42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class 1-A District 2 |
|
|
|
|
|
*Ridge View (4-4, 3-2) |
7 |
final |
IKM/Manning (8-0, 5-0) |
28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class 1-A District 8 |
|
|
|
|
|
*St. Albert (7-1, 5-0) |
63 |
final |
Missouri Valley (2-6, 1-4) |
14 |
|
|
|
|
*Treynor (4-4, 1-4) |
20 |
final |
Panorama (5-3, 3-2) |
60 |
|
|
|
|
*Tri-Center (6-2, 4-1) |
53 |
final |
West Central Valley (4-4, 3-2) |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class A District 7 |
|
|
|
|
|
*Earlham (1-7, 1-5) |
21 |
final |
Audubon (4-4, 3-3) |
52 |
|
|
|
|
*Woodward-Granger (8-0, 6-0) |
65 |
final |
Bedford (4-4, 4-2) |
25 |
|
|
|
|
*Madrid (5-3, 4-2) |
22 |
final |
Guthrie Center (2-6, 2-4) |
26 |
|
|
|
|
*Martensdale-St. Marys (3-5, 1-5) |
12 |
final |
Woodward Academy (3-5, 3-3) |
34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class A District 8 |
|
|
|
|
|
*Underwood (4-4, 4-2) |
13 |
final |
A-H-S-T (5-3, 4-2) |
41 |
|
|
|
|
*East Mills (3-5, 2-4) |
51 |
final |
West Monona (0-8, 0-6) |
6 |
|
|
|
|
*Logan-Magnolia (7-1, 6-0) |
21 |
final |
Griswold (6-2, 5-1) |
7 |
|
|
|
|
*Westwood (2-6, 2-4) |
12 |
final |
Riverside (2-6, 1-5) |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8-Man District 6 |
|
|
|
|
|
*Ankeny Christian (1-8, 0-6) |
18 |
final |
Mormon Trail (1-7, 0-6) |
60 |
|
|
|
|
*Lamoni (7-2, 4-2) |
6 |
final |
Murray (8-0, 6-0) |
55 |
|
|
|
|
*Grandview Park Baptist (3-5, 2-4) |
24 |
final |
East Union (3-6, 2-4) |
0 |
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard (6-3) |
0 |
final |
Adair-Casey (7-1) |
44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8-Man District 7 |
|
|
|
|
|
*Exira/EHK (8-0, 7-0) |
54 |
final |
Heartland Christian (0-9, 0-7) |
14 |
|
|
|
|
*Glidden-Ralston (6-2, 6-1) |
44 |
final |
Ar-We-Va (2-6, 2-5) |
12 |
|
|
|
|
*Boyer Valley (5-3, 4-3) |
42 |
final |
West Harrison (4-4, 3-4) |
64 |
|
|
|
|
*Charter Oak-Ute (2-6, 1-6) |
36 |
final |
Woodbine (4-4, 4-3) |
63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8-Man District 8 |
|
|
*CAM (7-2, 6-1) |
36 |
final |
Sidney (8-0, 7-0) |
38 |
|
|
|
|
*Fremont-Mills (7-1, 6-1) |
42 |
final |
Lenox (6-2, 5-2) |
18 |
|
|
|
|
*Villisca (1-7, 1-6) |
48 |
final/OT |
Essex (4-5, 2-5) |
46 |
|
|
|
|
*Stanton (1-7, 1-6) |
66 |
final |
Nishnabotna (1-7, 1-6) |
32 |
|
|
|
|
Corning (3-5) |
28 |
final |
Wayne (6-2) |
47 |
|