February 2014

Birthday Club

January 31st, 2014 by Stacie Linfor

February 1st:

  • Donald Williams of Casey (Winner)
  • Margaret Slepsky of Atlantic

February 2nd:

  • Conner & Kyle Alff of Anita (Winners)
  • Jim Field of Atlantic

February 3rd:

  • Mardell Sorsensen of Exira (Winner)
  • Lola Hodge of Walnut
  • Ronda Butcher of Atlantic
  • Robin Peterson of Atlantic

February 4th:

  • Brylee Jean Lamp of Atlantic (Winner)
  • Kellen Koll of Atlantic
  • Hannah Madsen of Harlan

February 5th:

  • no birthdays

February 6th:

  • Brenda Brown of Atlantic (Winner)
  • Delmar Gries of Elk Horn
  • Amelia Teegerstrom of Elk Horn

February 7th:

  • Barbara Harris of Atlantic (Winner)
  • Denise Stein of Griswold
  • Mary Nichols Olsen

February 8th:

  • Kayla Mendenhall of Atlantic (Winner)
  • Shawna Burmeister
  • Shannon Gearheart of Atlantic
  • John Schultes of Exira

February 9th:

  • Marilyn Freund of Atlantic (Winner)
  • Randy LaFoy of Audubon
  • Britni Hays of Adair
  • Deanna Cooper of Atlantic
  • Jean Miller of Atlantic
  • Betty Knight of Atlantic

February 10th:

  • Darlene Eggers of Avoca (Winner)
  • Heather Newman of Atlantic
  • Patty Williams of Atlantic
  • Amanda Doherty of Anita

February 11th:

  • Devon Fischer of Atlantic (Winner)
  • Dorothy Bates of Atlantic
  • HeatherKaufman of Adair

February 12th:

  • Hazel Bengard of Exira (Winner)
  • Bruce Camblin of Atlantic
  • Lois Andersen of Atlantic
  • Helen Wendt of Atlantic
  • Terrie Jensen of Kimballton
  • Jon Hays of Hamlin
  • Cheryl Watson of Anita

February 13th:

  • Corky Brown of Atlantic (Winner)
  • Judy Madden of Atlantic

February 14th:

  • Evonna Billings of Lewis (Winner)
  • Teresa Comers of Lewis
  • Eimly Nowatzke of Kimballton
  • Cookie Conn of Lewis
  • Bill Stockwell of Elk Horn

February 15th:

  • Debbie Briles of Lewis (Winner)
  • Sarah Christensen of Audubon
  • Shirley Arn of Denison

Febraury 16th:

  • Kathie Rose of Atlantic (Winner)
  • Norma Brix of Atlantic

February 17th:

  • Nicholas Terwilleger of Kimballton (Winner)
  • Donald Spoo of Atlantic
  • Joyce Rochholz of Casey
  • Nancy Farley of Anita

February 18th:

  • Carol Wright of Atlantic (Winner)
  • Michael Piken of Atlantic
  • Wilma Bowman of Audubon

February 19th:

  • Kathy7 Butler of Atlantic (Winner)
  • Austin Conrad of Atlantic
  • Shirley Mattheis of Atlantic
  • Ariel Soll of Kimballton
  • Dallas Munch of Exira
  • Rick Thompson of Exira

February 20th:

  • Jerry A. Jensen of Hamlin (Winner)
  • Illeen Furne of Atlantic
  • Nancy Asekland of Atlantic
  • Shirley Schroeter of Atlantic

February 21st:

  • Theresa Hensley of Massena (Winner)
  • Megan Reimer of Marne
  • Joyce Hart of Atlantic
  • Joan Templeman of Atlantic
  • Ann Carroll of Avoca
  • Trent Partridge of Elk Horn

February 22nd:

  • Bea Sherman of Atlantic (Winner)
  • Doug Eckles of Griswold
  • Dorothy Burnett of Atlantic
  • Jason Christensen of Audubon
  • Barbara Jean Funke of Fontanelle
  • Cindy Humphrey of Atlantic
  • Doc Jessen of Anita

February 23rd:

  • Beverly Walter of Atlantic (Winner)
  • Don Jensen of Kimbalton
  • Myrna Eckles
  • Jane Kite of Marne
  • Clare Christensen of Audubon

February 24th:

  • Luann Olson of Exira (Winner)
  • Tanner Winther of Anita
  • Bob Evans of Elliott
  • Shirley McDermott
  • Millie Nelson of Atlantic
  • Sarah Darling of Atlantic
  • Nolan Parker

February 25th:

  • no birthdays

February 26th:

  • Kaloni Brown of Atlantic (Winner)
  • David Woltmann of Harlan
  • Debi McCurdy of Atlantic

February 27th:

  • Alicia Blake of Walnut (Winner)

February 28th:

  • Mary Boege of Anita (Winner)
  • Randy Fiebelkorn of Exira