November 2013

Birthday Club

November 1st, 2013 by Chris Parks

November 1st:

  • Lynn Dorsey of Anita (Winner)

November 2nd:

  • Ethan Zellmer of Atlantic (Winner)
  • Jane Schwartz of Atlantic
  • Richard Watson of Anita

November 3rd:

  • Robert Jensen of Brayton (Winner)
  • Jan Bramer of Atlantic
  • Sherri Denney of Anita

November 4th:

  • Eva Glee Helvie of Corning (Winner)

November 5th:

  • Olivia Davis of Lewis (Winner)
  • Ryan Evans of Griswold
  • Angela Kelly of Atlantic
  • Steph Kirchhoff of Lewis
  • Dick Kralik of Cumberland
  • Betty Niklasen of Kimballton

November 6th:

  • Elgene Sander of Cumberland (Winner)
  • Chloe Davis of Lewis
  • Rich Larson of Atlantic
  • John Robinson of Atlantic

November 7th:

  • Sydnee Young of Exira (Winner)
  • Barb Fisher of Marne
  • Dana Cooper of Atlantic

November 8th:

  • Taylor Behrends of Atlantic (Winner)

November 9th:

  • Jim Borders of Atlantic (Winner)
  • Scarlett Toft of Audubon
  • Zack Petersen of Exira
  • Tom Benton of Exira
  • Deb Field of Atlantic

November 10th:

  • Karen Underwood of Lyman (Winner)
  • Jason Gross of Atlantic
  • Duane Hilyard of Cumberland

November 11th:

  • Jack Burrows of Atlantic (Winner)
  • Cathy Stockwll of Elk Horn

November 12th:

  • Rosemary Mally of Atlantic (Winner)
  • Marilyn Miller of Atlantic
  • Shari Clemsen of Brayton
  • Adian Winther of Anita
  • Virginia “Jean” Thelen of Anita

November 13th:

  • Kayden Winther of Anita (Winner)
  • Ted Thomas of Atlantic
  • Rich Lauritsen of Audubon

November 14th:

  • Winifred Mueller of Atlantic (Winner)
  • Betty Griffith of Walnut
  • Kim Petersen of Atlantic

November 15th:

  • Robert Schmit of Harlan (Winner)
  • Randy Fischer of Marne
  • Dale Jensen of Atlantic
  • Jo Wendt of Atlantic
  • Molly Rothe of Atlantic
  • Joretta Wendt of Wiota
  • Danelle Skartvedt of Atlantic

November 16th:

  • Laurie Harry of Cumberland (Winner)
  • Karen Vogl of Anita
  • Lorene Templeman of Ankeny
  • Mary Ann Christensen of Atlantic
  • Roberta Roddy of Audubon

November 17th:

  • Jon Bishop of Atlantic (Winner)
  • Betty Albert of Atlantic

November 18th:

  • Norman Paulsen of Brayton (Winner)
  • Kelly Knight of Atlantic
  • Jerry Wahlert of Exira
  • Ferne Curry of Exira
  • LaDonna Clark of Atlantic
  • Sue Hoeck of Atlantic
  • Grace Martens of Atlantic

November 19th:

  • LuAnn Gipple of Atlantic (Winner)
  • Gene Armstrong of Cumberland
  • Jessie Evans of Griswold
  • Otis Blakely of Lewis

November 20th:

  • Steve Koll of Atlantic (Winner)
  • Seth Christensen of Storm Lake (formerly Atlantic)
  • Jan Huegerich of Exira

November 21st:

  • Marian Froker of Exira (Winner)
  • Kim Clemmons of Atlantic
  • Ryan Brown of Atlantic
  • Roger Maas of Atlantic
  • Gerri Blake of Walnut
  • Gladys McCrory of Atlantic
  • Sondra Griffith of Atlantic

November 22nd:

  • Jackson Jensen of Audubon (Winner)
  • Joanne Meyer of Atlantic
  • Cooper Lamp of Atlantic
  • Elizabeth Tobak of Anita
  • LaVonne Littlefield of Exira

November 23rd:

  • Drew Barber of Wiota (Winner)
  • Brandon Godwin of Cumberland
  • Angela Moertl of Marne
  • Carol Hensley of Atlantic

November 24th:

  • Judy Roberts of Exira (Winner)
  • Yvonne Camblin of Atlantic
  • Darlene Pieken of Atlantic
  • Sherri Clark of Atlantic
  • Garry Martens of Anita

November 25th:

  • Max Herrington of Atlantic (Winner)
  • Scott Schoenrock of Atlantic
  • Ramona Larsen of Atlantic

November 26th:

  • Gloria Hackwell of Exira (Winner)
  • Dawn Templemen of Wiota
  • Katelyn Kelly of Atlantic

November 27th:

  • Cindy Gries of Elk Horn (Winner)
  • Maury Sutton of Audubon

November 28th:

  • Richard Jespersen of Atlantic (Winner)

November 29th:

  • Sadie Wesack of Adair (Winner)
  • Adam Jensen of Exira

November 30th:

  • Robbie Robinson of Exira (Winner)
  • Jenny Richter of Anita