October 2011

Birthday Club

September 30th, 2011 by Stacie Linfor

October 1st :

  • Ann McCurdy of Anita (Winner)

October 2nd:

  • Viola Sander of Elk Horn (Winner)
  • Betty Marcellus of Atlantic
  • Matt Nielsen of Exira

October 3rd:

  • Jolene Roecker of Atlantic (Winner)

October 4th:

  • Donella Ross of Atlantic (Winner)
  • Dave Ferry of Atlantic
  • Ross Baier of Atlantic

October 5th:

  • Lana Turner of Atlantic (Winner)
  • Billie Butler of Atlantic
  • Steven Wright of Atlantic

October 6th:

  • Linda Retz of Atlantic (Winner)
  • Amy Jordahl of Atlantic
  • Eileen Carelton of Atlantic
  • Julie Soll of Kimballton
  • Cary Paulsen of Exira

October 7th:

  • Jean Petersen of Exira (Winner)
  • Brandon Lamp of Atlantic
  • Mary McLaren of Atlantic
  • Paul Peterson of Adair

October 8th:

  • Dane Paulsen of Exira (Winner)
  • Tori Lillard of Cumberland
  • Pam Jones of Red Oak
  • Mary Ann Moorman of Atlantic
  • Bobbie Barnholdt of Atlantic
  • Jaden Wonser of Kimballton
  • Dottie Teig of Atlantic

October 9th:

  • Clarence Klein of Elk Horn (Winner)
  • Dee Bebensee of Atlantic
  • Connie Wiechmann of Lewis
  • Kris Ferry of Atlantic

October 10th:

  • Dottie Brownsberger of Oakland (Winner)
  • Marlene Jensen of Atlantic
  • Nathan Thielen of Atlantic
  • Rose Marie Jensen of Kimballton
  • David Winther of Anita
  • Bertha Schroeter of Exira

October 11th:

  • Cody Bock of Atlantic (Winner)
  • Richard Mosier of Lewis
  • Stacie Linfor of Atlantic
  • Raymond Ostrus of Wiota
  • Alan Reimer of Atlantic
  • Carli Schler of Anita

October 12th:

  • Katelyn Christensen of Elk Horn (Winner)
  • Calvin Krause
  • Heather Conrad of Atlantic
  • Richard Hoffman of Cumberland

October 13th:

  • Beau Buskirk of Atlantic (Winner)
  • Mary Gittes of Atlantic
  • Barb Jacobsen of Atlantic
  • Ron Ostrus of Wiota
  • Lisa Paulsen of Exira

October 14th:

  • Bernice Gaines of Atlantic (Winner)
  • Neal McMichael

October 15th:

  • Jan Brehmer of Atlantic (Winner)
  • Holly Brenton of Atlantic
  • Howard Reed of Atlantic

October 16th:

  • Lilly Barber of Wiota (Winner)

October 17th:

  • Jorgen Nowatzke of Kimballton (Winner)
  • Pat Ostrus of Wiota
  • Tristan Hayes

October 18th:

  • Darla Casady of Atlantic (Winner)
  • Jasmine Doherty of Anita

October 19th:

  • Lynn Mortensen of Kimballton (Winner)
  • Betty Crozier of Atlantic
  • Angelea Immel
  • Beulah Skow of Marne
  • Patty Maas of Atlantic
  • Jacob Fiebelkorn of Exira

October 20th:

  • Monica Taylor of Atlantic (Winner)
  • Christel Buskirk of Atlantic
  • Jackie Ring of Atlantic
  • Julie Nelson of Atlantic
  • Donnis Christensen of Atlantic
  • Richard Watson of Anita

October 21st:

  • Garrent Franken of Atlantic (Winner)
  • Shellie Ferguson of Brayton

October 22nd:

  • Barb Goos of Elk Horn (Winner)
  • Rachel Larson of Atlantic
  • Diane Nichols of Wiota

October 23rd:

  • Pansie Hoffman of Cumberland (Winner)
  • Vicki Brown of Atlantic
  • Claude Wood of Atlantic

October 24th:

  • Doris Sothman of Lewis (Winner)
  • Stacey Bock of Atlantic
  • Ray Zellmer of Wiota

October 25th:

  • Connie Steffen of Griswold (Winner)
  • Ruth Waters of Atlantic

October 26th:

  • Lynsi Lamp of Atlantic (Winner)
  • Morgan Godwin of Cumberland
  • Leslie Welter of Atlantic
  • Amy Shafer of Atlantic
  • Pastor Gary DeGeest of Atlantic

October 27th:

  • Alice Layand of Atlantic (Winner)
  • Glen McGill of Atlantic

October 28th:

  • no birthdays

October 29th:

  • ¬†Oda Christensen of Kimballton (Winner)
  • Brian Nielsen of Atlantic
  • Beth O’ Brien of Atlantic

October 29th:

  • Dari Skartvedt of Atlantic (Winner)
  • Janet Bintz of Hancock
  • Evan Kelly of Griswold
  • Andy Willett of Avoca

October 31st:

  • Kenny Struble of Exira (Winner)
  • Rod Christensen of Atlantic