Class 1-A Local State Wrestling First Round Pairings

Sports

February 14th, 2019 by Jim Field

106:  Marcel Lopez (New London) vs. Hayden Fischer (AHSTW)

106:  Stevie Barnes (Underwood) vs. Elliot Cooney (Nodaway Valley)

106:  Jace Rose (Riverside) vs. Clayton McDonough (Central Springs)

113:  Mick Schroder (Riverside) vs. Mason Dye (Sigourney-Keota)

113:  Carter Littlefield (Jesup) vs. Hagen Heistand (Logan-Magnolia)

120:  Cael Cassady (Martensdale St. Mary`s) vs. Connor Attkisson (Tri-Center)

120:  Weston Allen (Underwood) vs. Trey Lashbrook (AGWSR)

120:  Mitchell Moore (Wapello) vs. Blaine Beeler (AC/GC)

126:  Briar Reisz (Logan-Magnolia) vs. Tristen Jessen (Woodbury Central)

126:  Justin Garcia (WC Valley) vs. Cole Cassady (Martensdale St. Mary`s)

126:  Zane Ziegler (Underwood) vs. Daniel Meeker (Wapello)

132:  Cael Happel (Lisbon) vs. Gabe Smith (Riverside)

132:  Gunnar Larsen (AC/GC) vs. Nolan Noonan (Cascade)

132:  Logan James (Underwood) vs. Joel Sampson (AHSTW)

138:  Easton Benson (AC/GC) vs. Nate Monahan (Woodbury Central)

138:  Teagan Lundquist (Southwest Valley) vs. Sherman Hayes (East Union)

138:  Nick Hamilton (Underwood) vs. Brody Hawtrey (North Cedar)

145:  Wyatt Appleseth (Panorama) vs. Duke Kyle (Missouri Valley)

145:  TJ Lau (East Buchanan) vs. Blake Thomsen (Underwood)

152:  Tanner Owens (Underwood) vs. Ethan Elliott (Interstate 35)

152:  Cole Sackett (West Central Valley) vs. Garrett Arment (Woodbury Central)

152:  Connor Lange (Missouri Valley) vs. Cade Tenold (Don Bosco)

160:  Michael Baker (Underwood) vs. Trystin Ross (Colfax-Mingo)

160:  Bryson Freeberg (Tri-Center) vs. Hunter Cobb (Wayne)

160:  Aiden Zook (Hudson) vs. Drew Venteicher (Bedford-Lenox)

170:  Chase Maguire (Logan-Magnolia) vs. Drew Kirkpatrick (Interstate 35)

170:  Gabe Carter (New London) vs. Nick Haynes (Missouri Valley)

170:  Garret Fox (Panorama) vs. Cael Rahnavardi (Don Bosco)

182:  Gabe Pauley (AHSTW) vs. Trace McCuen (Audubon)

182:  Tucker Kroeze (Belmond-Klemme) vs. Brennon Mauer (Treynor)

195:  Carson Wadle (West Central Valley) vs. Luke Mosinski (Audubon)

220:  Keegan Akers (Mediapolis) vs. Chance Strough (Bedford-Lenox)

220:  Dylan Obermeier (Audubon) vs. Jaxon Allen (New London)

220:  Joel Mendoza (Eagle Grove) vs. Chris Gardner (Underwood)

285:  Arron Olson (Missouri Valley) vs. Kipp Corbin (East Sac County)

285:  Dagisteno Shilling (Cardinal, Eldon) vs. Barrett Pitt (Logan-Magnolia)