July 2014

Birthday Club

July 1st, 2014 by Stacie Linfor

July 1st:

  • Sylvia Hoffman (Winner)
  • JoAnn Brahms of Cumberland
  • Mark Knudsen of Atlantic

July 2nd:

  • Gyle Conrad of Atlantic (Winner)
  • Margaret Gustafson of Atlantic
  • Sheryl Chisholm of Atlantic
  • Kay Harris-Wickman of Atlantic

July 3rd:

  • Maxine Schwartz of Atlantic (Winner)
  • Nancy Fredrickson of Atlantic
  • Nina Denney of Anita

July 4th:

  • Brandy Fiebelkorn of Exira (Winner)
  • Cooper Denney of Anita
  • Joyce Jenkins of Exira

July 5th:

  • Katelynn Ketchum of Casey (Winner)

July 6th:

  • Dorothy Bouchard of Atlantic (Winner)

July 7th:

  • Cheryl Christensen of Cumberland (Winner)
  • Arnie Lamp of Atlantic

July 8th:

  • Lynette Hansen of Atlantic (Winner)
  • Misty Seese of Atlantic
  • Chelsea Petersen of Exira

July 9th:

  • Spike Walker of Exira (Winner)

July 10th:

  • Ruth Hansen of Exira (Winner)

July 11th:

  • Linda Edelman of Atlantic (Winner)
  • Kellie Jimerson of Atlantic
  • Kenleigh Hardisty of Adair
  • Lynn Andersen of Exira

July 12th:

  • Leah Schmidt of Harlan (Winner)
  • Delbert Westhphalen
  • Bryce Thompson of Exira

July 13th:

  • Annette Andersen of Kimballton (Winner)
  • Carol Seddon of Atlantic
  • Ashley Parks of Glenwood
  • David Christoffersen of Kimballton
  • Joni Peterson of Massena

July 14th:

  • Zade Nicklasen of Walnut (Winner)
  • Jolene Ketchum of Casey

July 15th:

  • no birthdays

July 16th:

  • Jayden Jensen of Lewis (Winner)
  • Connie Jensen of Exira

July 17th:

  • Tracey Hardisty of Adair (Winner)
  • Emily Pattee of Harlan
  • John Paul Walker of Brayton
  • Erin Kelly of Griswold
  • Hayden Cooper-Lansdown of Atlantic

July 18th:

  • Mary Ottmar of Atlantic (Winner)

July 19th:

  • Betty Oehlertz of Avoca (Winner)

July 20th:

  • Rebecca Bower of Atlantic (Winner)
  • Agnes Atwood of Exira
  • Dorothy Wolf of Exira
  • Dennis Witt of Atlantic

July 21st:

  • Connie Beymer of Atlantic (Winner)

July 22nd:

  • Madison Loving of Atlantic (Winner)
  • Judy Hill of Exira
  • Jennifer Johnson of Hamlin
  • Becky Buckman of Atlantic
  • Patty Rogers of Wiota

July 23rd:

  • Matt Martens of Griswold (Winner)
  • Cindy Davis of Atlantic
  • Pastor Glen Meyers of Exira

July 24th:

  • Preston White of Kimballton (Winner)
  • Ruth Barton of Exira
  • Evelyn Knop of Atlantic
  • Marvin Hockenberry of Atlantic
  • Mary Ann Jespersen of Atlantic

July 25th:

  • Don Lebeck of Audubon (Winner)
  • Nancy Armstrong of Atlantic
  • Wanda Schwier of Atlantic
  • Mark McNees of Atlantic
  • Kim Kopp of Anita

July 26th:

  • Kathy Schares of Atlantic (Winner)

July 27th:

  • Ellen Hay of Exira (Winner)
  • Janice Rasmussen of Atlantic
  • Bruce Schmeling of Casey
  • Natalie Rucker of Exira

July 28th:

  • Patty Stockham of Anita (Winner)
  • Fletcher Toft of Exira
  • Randy Steffen of Griswold
  • Caroyln Johnson of Atlantic

July 29th:

  • Travis Young of Atlantic (Winner)
  • Kerrigan Larsen of Atlantic

July 30th:

  • Don Lauritsen of Hamlin (Winner)

July 31st:

  • Palin Scybert of Atlantic (Winner)
    Jacquie Aupperle of Wiota
  • Lucille Winther of Elk Horn
  • Sherri Sieck of Atlantic