June 2014

Birthday Club

May 30th, 2014 by Stacie Linfor

June 1st:

  • Vance Griffith of Atlantic (Winner)
  • Ron Wohlenhaus of Atlantic

June 2nd:

  • Jan Steffen of Cumberland (Winner)

June 3rd:

  • Larry Steffen of Cumberland (Winner)
  • Danielle Stockwell of Elk Horn

June 4th:

  • Charlotte Evans of Griswold (Winner)
  • Evan Smith of Atlantic
  • Linda South of Lewis
  • Jan Petersen of Atlantic

June 5th:

  • Hannah Jespersen of Atlantic (Winner)
  • Danny Brix of Atlantic
  • Jerilyn Kay of Atlantic
  • Judi Nelson of Exira

June 6th:

  • Myrna Nissen of Atlantic (Winner)
  • Darrell Schroeter of Exira

June 7th:

  • Annette Woolsey of Lewis (Winner)
  • Austin Alff of Atlantic
  • Lucas Mosier of Atlantic
  • Dr. Lou Gerbino of Silver City

June 8th:

  • Deb Freund of Lewis (Winner)

June 9th:

  • Sherri Sansgaard of Atlantic (Winner)
  • Mary Frederiksen of Atlantic
  • Bart Blake of Atlantic
  • Joyce Struble of Exira
  • Jennifer Cooper of Atlantic
  • Jennifer Albert of Kimballton

June 10th:

  • Madison Larsen of Kimballton (Winner)
  • Becki Rasmussen of Atlantic
  • Tayton Winther of Anita

June 11th:

  • Kenny Evans of Griswold (Winner)
  • Ken Beemer of Atlantic

June 12th:

  • Ethel Oathoudt of Atlantic (Winner)
  • Jeremy Albert of Kimballton

June 13th:

  • Paulette Cambridge of Atlantic (Winner)
  • Chris Knudsen of Atlantic
  • Donavon Partridge of Elk Horn

June 14th:

  • Erika Parrott of Atlantic (Winner)
  • Ryleigh Anthofer of Exira

June 15th:

  • Trae Sharp of Atlantic (Winner)
  • Hannah Jespersen of Atlantic
  • Kris Ford of Bridgewater

June 16th:

  • Johnie Ruhr of Atlantic (Winner)

June 17th:

  • Ruth Peppers of Exira (Winner)
  • Candis Nelson of Brayton
  • Mike Huegerich of Exira
  • Ruth Ann Bock of Hamlin

June 18th:

  • Patty Argo of Atlantic (Winner)

June 19th:

  • Mary Ottmar of Atlantic (Winner)
  • Pam Schoenrock of Atlantic
  • Elaine Gettler of Adair
  • Nicole Jesen fo Atlantic (Winner)

June 20th:

  • Megan Burg of Atlantic (Winner)
  • Janice Black of Exira
  • Sue Brownlee of Atlantic
  • Amanda Bashor of Atlantic

June 21st:

  • David Steffen of Cumberland (Winner)
  • Jeanie McMullen of Atlantic

June 22nd:

  • Taryn Thompson of Exira (Winner)
  • Eddy Sharp of Atlantic

June 23rd:

  • Michele Lane of Atlantic (Winner)
  • Hallie Winther of Anita
  • Craig Wheeler of Exira
  • Denise Chase of Atlantic
  • Maddie Winther of Anita
  • Dianna Krull of Atlantic
  • Belva Kloppenburg of Atlantic
  • Kendra Gurley of Adair

June 24th:

  • Shelly Brown of Atlantic (Winner)
  • Nick Andersen of Exira
  • Jason Lamp of Atlantic
  • Gladys Wood of Atlantic
  • Gail Butler of Atlantic
  • Shirley Weideman of Atlantic
  • Tom Paulsen of Exira
  • Barb Bell of Anita

June 25th:

  • Rodney Schroeter of Atlantic (Winner)
  • Nelda Ruhr of Atlantic
  • Ashley Nodgaard of Atlantic
  • Bev Kleen of Marne
  • Dana Winther of Anita

June 26th:

  • Dean Weber of Audubon (Winner)
  • Shelly Brown of Atlantic

June 27th:

  • Janice N Petersen of Atlantic (Winner)
  • Logan Holzapfel of Atlantic
  • Stephen Wolfe of Exira

June 28th:

  • Joyce Gross of Atlantic (Winner)
  • Jeanie Bastian of Atlantic

June 29th:

  • Matt Jorgensen of Exira (Winner)
  • McKenna Larsen of Kimballton
  • Merle Winther of Elk Horn
  • Courtney Blazek of Atlantic
  • Rosale Jensen of Hamlin

June 30th:

  • Mason Loving of Atlantic (Winner)
  • Roger Hargens of Atlantic
  • Bea Walton of Atlantic
  • Tyler Larson of Audubon
  • Elaine Martens of Atlantic
  • Abbigael Richter of Anita