January 2014

Birthday Club

January 2nd, 2014 by Stacie Linfor

January 1st:

  • Shirley Jensen of Atlantic (Winner)

January 2nd:

  • Makenna Harry of Lewis (Winner)
  • John Oehlertz of Avoca

January 3rd:

  • Barbara Lamp of Atlantic (Winner)
  • Roger Blake of Walnut

January 4th:

  • Levi Butler of Atlantic (Winner)
  • Vicky Travis of Lewis

January 5th:

  • Lisa Munsey of Atlantic (Winner)
  • Joan Mewhirter of Atlantic

January 6th:

  • Mary Nelsen of Anita (Winner)
  • Mary Ellen Knop of Atlantic
  • Cheryl Wahlert of Exira
  • Bob Camblin of Atlantic

January 7th:

  • Jenny Dolch of Wiota (Winner)
  • Jim Riggs of Lewis

January 8th:

  • Dan Wright of Atlantic (Winner)
  • Alan Zellmer of Atlantic
  • Cheryl Workman of Atlantic
  • Bill Casey of Ida Grove, formerly Griswold
  • Alisa Partridge of Elk Horn
  • Brad Madsen of Kimballton
  • Deane Erickson of Exira
  • Peggy Toft of Exira

January 9th:

  • no birthdays

January 10th:

  • Jeanine Christensen of Wiota (Winner)
  • Sonya Clausen of Atlantic
  • Terri Cook-Thielen of Atlantic
  • Meru Templeman
  • Phoebe Mejias of Atlantic

January 11th:

  • no birthdays

January 12th:

  • Janice Blake of Atlantic (Winner)
  • Richard Parks of Glenwood

January 13th:

  • Alma Tallman of Atlantic (Winner)
  • Eunice Kemp of Atlantic
  • Irene Baylor of Exira

January 14th:

  • Becky Bonney of Atlantic (Winner)
  • Brad Riepe of Griswold
  • Dale Gross of Atlantic

January 15th:

  • Kathy Hayes of Atlantic (Winner)
  • Jeremy Butler of Atlantic
  • Betty DeBord of Atlantic
  • Tom Muhr of Exira
  • Bill Stockwell of Elk Horn

January 16th:

  • Paul Harry of Lewis (Winner)
  • Tinnay Milarch of Atlantic
  • Shirley Shannon

January 17th:

  • Doug Parker of Elk Horn (Winner)
  • Lisa Marek of Atlantic
  • Nate & Jake Anderson of Exira

January 18th:

  • Peggy Mendenhall of Audubon (Winner)
  • Carol Finken of Atlantic
  • Shianne Adams of Atlantic
  • Courtney Blake of Walnut

January 19th:

  • Barbara Hughes of Lewis (Winner)

January 20th:

  • Shirley Jacobsen of Atlantic (Winner)
  • Kathy Nelson of Atlantic
  • David Bock of Atlantic

January 21st:

  • Lenora Maas of Atlantic (Winner)
  • Jan Lauritsen of Audubon

January 22nd:

  • Lana Darling of Atlantic (Winner)
  • Ben Ketchum of Casey

January 23rd:

  • James Kemp of Atlantic (Winner)
  • Nick Bennett of Atlantic

January 24th:

  • Mary Ludeman of Atlantic (Winner)
  • Colleen Wheatley of Atlantic
  • Lorinda Patchin of Adair
  • Brian Mewhirter of Atlantic
  • Becky Riesgaard of Brayton

January 25th:

  • Zeliana Rassmusen of Harlan (Winner)
  • Jodie Knudsen of Atlantic
  • Gavin Anthofer of Exira
  • Mary Ann Wulf of Exira

January 26th:

  • Benton Gearheart of Atlantic (Winner)
  • Nicole Steffens of Atlantic
  • Danielle Harry of Lewis

January 27th:

  • MaKenzie Jensen of Atlantic (Winner)
  • Janet Snyder of Elk Horn
  • Darrell Waggoner of Atlantic

January 28th:

  • Mikal Buskirk of Atlantic (Winner)
  • Steve Darling of Atlantic
  • Liz Toft of Exira

January 29th:

  • Donnie Drennan of Atlantic (Winner)
  • Pat Swanson of Atlantic
  • Sameuel Winther of Anita

January 30th:

  • Sue Riggs of Lewis (Winner)
  • Chad Fischer of Atlantic
  • Vera Nielsen of Exira

January 31st:

  • Pagie Perez of Atlantic (Winner)
  • Janice Mathisen of Atlantic
  • Dawn Brown of Atlantic
  • Isla Stuetelberg of Atlantic
  • David Wallace of Griswold
  • Lydia Madsen of Harlan