October 2013

Birthday Club

October 2nd, 2013 by Chris Parks

October 1st

  • No birthdays.

October 2nd

  • Arielanna Wonser of Kimballton (Winner)
  • Betty Marcellus of Atlantic

October 3rd

  • Jolene Roecker of Atlantic (Winner)
  • Shirley Juhl of Exira

October 4th

  • Donella Ross of Atlantic (Winner)
  • Dave Ferry of Atlantic

October 5th

  • Jim Rogers of Wiota (Winner)
  • Lana Tanner of Atlantic
  • Nevaeh Abild of Atlantic
  • Billie Butler of Atlantic
  • Terry Martens of Brayton

October 6th

  • Carly Paulsen of Exira (Winner)
  • Julie Soll of Kimballton
  • Eileen Carleton of Atlantic
  • Linda Retz of Atlantic

October 7th

  • Brandon Lamp of Atlantic (Winner)
  • Mary McLaren of Atlantic
  • Jean Petersen of Exira

October 8th

  • Dane Paulsen of Exira (Winner)
  • Michele Hackwell of Exira
  • Pam Jones of Red Oak
  • Jaden Wonser of Kimballton
  • Tori Lillard of Cumberland
  • Dottie Teig of Atlantic
  • Mary Ann Moorman of Atlantic
  • Paul Peterson of Adair

October 9th

  • Connie Wiechmann of Lewis (Winner)
  • Kris Ferry of Atlantic
  • Dee Bebensee of Atlantic

October 10th:

  • Andy Steffen of Griswold (Winner)
  • Marlene Jensen of Atlantic
  • David Winther of Anita
  • Nathan Thielen of Atlantic
  • Teresa Logeman of Atlantic
  • Katelyn Christensen of Kimballton

October 11th:

  • Cody Bock of Atlantic (Winner)
  • Alan Reimer of Atlantic
  • Ruth Richter of Atlantic
  • Glee Mickelsen
  • Stacie Linfor of Atlantic

October 12th:

  • Katelyn Christensen of Kimballton (Winner)
  • Michael Nelson of Atlantic
  • Paula Martens of Lewis
  • Heather Conrad of Atlantic
  • Richard Hoffman of Cumberland

October 13th:

  • Beau Buskirk of Atlantic (Winner)
  • Mary Gittens of Atlantic
  • Dalton Logemann of Atlantic
  • Lisa Paulsen of Exira

October 14th:

  • Tyler Thomas of Atlantic (Winner)
  • Noel McMichael
  • Neal McMichael

October 15th:

  • Holly Brenton of Atlantic (Winner)
  • Jan Brehmer of Atlantic
  • Mikala Smith of Atlantic
  • Brianna Brown of Atlantic

October 16th

  • Lilly Barber of Wiota (Winner)
  • Beth Turner of Atlantic
  • Ashley Maas of Atlantic

October 17th

  • Jorgen Nowatzke of Kimballton (Winner)
  • Shane Hilyard of Cumberland
  • Joaquin Wailes of Atlantic
  • Phyllis Penton of Atlantic

October 18th

  • Ruth Steffen of Cumberland (Winner)
  • Darla Casady of Atlantic
  • Jasmine Doherty of Anita
  • Clay Belcher of Atlantic
  • Oliver Becker of Atlantic
  • Colette Kinen of Atlantic

October 19th

  • Lynn Mortensen of Kimballton (Winner)
  • Patty Maas of Atlantic
  • Angela Immel of Exira
  • Jacob Feibelkorn of Exira
  • Janell Roberts of Exira
  • Galen Becker of Cumberland

October 20th

  • Christel Buskirk of Atlantic (Winner)
  • Antoinette “Ants” Kommes of Exira
  • Jackie Ring of Atlatnic
  • Julie Nelson of Atlantic
  • Donnis Christensen of Atlantic

October 21st

  • Carol Thompson of Exira (Winner)
  • Ted Namanny of Atlantic

October 22nd

  • Rachel Larson of Atlantic (Winner)
  • Mallory Kirchoff of Atlantic

October 23rd

  • Vicki Brown of Atlantic (Winner)
  • Pansie Hoffman of Cumberland
  • Claude Wood of Atlantic

October 25th

  • Darlene McConnell of Atlantic (Winner)
  • Sophie Christensen of Audubon

October 26th

  • Lynsi Lamp of Atlantic (Winner)
  • Bernie Kilworth of Brayton
  • Lesli Welter of Atlantic
  • Amy Shafer of Atlantic
  • Morgan Godwin of Cumberland

October 27th

  • Randy Thompson of Exira (Winner)
  • Cindy Gries of Elk Horn
  • Alice Layland of Atlantic

October 28th

  • Earl Miller of Atlantic (Winner)
  • Kent Paulsen of Exira
  • Aaron Jensen of Kimballton

October 29th

  • Oda Christensen of Kimballton (Winner)
  • Brian Nielsen of Atlantic
  • Beth O’Brien of Atlantic
  • Hayden Larsen of Audubon

October 30th

  • Evan Kelly of Griswold (Winner)
  • Janice Fancher of Audubon

October 31st

  • Arla Clay of Atlantic (Winner)
  • Kenny Struble of Exira
  • Rod Christensen of Atlantic