August 2013

Birthday Club

August 1st, 2013 by Stacie Linfor

August 1st:

  • Larry Jensen of Exira (Winner)

August 2nd:

  • Toby Thomas of Atlantic (Winner)
  • Debbie Metheny of Atlantic
  • Maxine Blunkc of Atlantic
  • Judy McClure of Atlantic

August 3rd:

  • Mayne Jorgensen of Exira (Winner)
  • Seth Jacobs of Atlantic
  • Clarissa Terpstra of Exira

August 4th:

  • Kelsey Templemen of Atlantic (Winner)
  • Kelly Boucher of Elliott
  • Linda Petersen of Exira
  • Brad & Clint Johnson of Exira

August 5th:

  • Karen Kitelinger of Elk Horn (Winner)
    Bob Bebensee of Atlantic

August 6th:

  • Roger Steffens of Atlantic (Winner)
  • Becky Jensen of Atlantic
  • Brooke Gregory of Bellevue, NE
  • Jerry Lauritsen of Audubon
  • Dwain Thompson of Exira

August 7th:

  • Danielle Albert of Kimballton (Winner)
  • Chuck Sorensen of Exira
  • Phyllis Kay of Atlantic
  • Linda Marek of Anita
  • Danny Winther of Anita

August 8th:

  • LaVon Andersen of Elk Horn (Winner)
  • Ruth Oler of Atlantic

August 9th:

  • Gloria Sutton of Audubon (Winner)
  • Ann Martin of Exira

August 10th:

  • Zoey Nielsen of Exira (Winner)
  • Lois Nelson of Atlantic
  • Sharon Oles of Griswold
  • Treva Pitka of Atlantic
  • Jana Mathisen of Atlantic
  • Jason Beymer of Atlantic

August 11th:

  • Tyson Partridge of Elk Horn (Winner)

August 12th:

  • Harold Fairbairn of Atlantic (Winner)
  • Glee Wildman of Atlantic
  • Swede Johnson of Exira

 August 13th:

  • Diana Williams of Atlantic (Winner)
  • Jack Carroll of Harlan
  • Norman (Red) Larsen of Atlantic

August 14th:

  • Denise Lowary of Atlantic (Winner)
  • Nick Godwin of Cumberland
  • Lloyd Reed of Atlantic

August 15th:

  • Irma Schaaf of Atlantic (Winner)
  • Herb Wahlert of Exira 

August 16th:

  • Mallory Pope of Harlan (Winner)
  • Vigirnia Maas of Atlantic
  • Darcie Jorgensen of Exira

August 17th:

  • Lory Erickson of Atlantic (Winner)
  • Janice Peterseon of Atlantic
  • Jerry Kaufmann of Atlantic
  • Savannah Hays of Exira

August 18th:

  • Jerry Brix of Atlantic (Winner)
  • Tom Cooper of Atlantic
  • Justin Smith of Oakland
  • Colby Madsen of Kimballton 

August 19th:

  • Duane Eilts of Massena (Winner)

August 20th:

  • Sandra Schmeling of Casey (Winner)

August 21st:

  • Juliann Daniels of Atlantic (Winner)
  • Donna Miller of Atlantic
  • Denny Stuetelberg
  • Jeff Lowary of Atlantic

 August 22nd:

  • Jake Skartvedt of Atlantic (Winner)
  • Dick Wright of Atlantic
  • Margie Herbert of Atlantic
  • Todd Nielsen of Exira

August 23rd:

  • Lori Sampson of Atlantic (Winner)

August 24th:

  • Terry Mathisen of Atlantic (Winner)
  • Tyler Mosier of Lewis
  • Mallory Bron of Atlantic
  • Agnes Waggoner of Atlantic
  • A.J. Hays of Adair

August 25th:

  • Trenda Hoffman of Cumberland (Winner)
  • Karen McFadden of Atlantic
  • Jessica Mathisen of Atlantic
  • Brenda Swope of Atlantic

August 26th:

  • Julie Mortensen of Kimballton
  • Janice Kinnison

 August 27th:

  • no birthdays

August 28th:

  • Barbara Lamp of Atlantic (Winner)
  • Madonna Nisson of Atlantic
  • Irene Rydl of Anita

 August 29th:

  • Cleo Wiskus of Exira (Winner)
  • Melanie Larsen of Audubon

August 30th:

  • Sharon Yokimishyn of Atlantic (Winner)
  • Fern Lindvall of Atlantic
  • Shiloh Carroll of Harlan

August 31st:

  • Carol Hogueison of Kimballton (Winner)
  • Sheryl Jensen of Atlantic