July 2013

Birthday Club

July 2nd, 2013 by Stacie Linfor

July 1st:

  • Michele Kirchhoff of Lewis (Winner)
  •  Deb Campbell of Audubon
  • Mark Knudsen of Atlantic
  • Sylvia Jessee of Bellvue, NE

July 2nd:

  • Kay Harris-Wickman of Atlantic (Winner)
  • Sheryl Chisholm of Atlantic

July 3rd:

  • Maxine Schwartz of Atlantic (Winner)
  • Nancy Fredrickson of Atlantic

July 4th:

  • Linda Shafer of Atlantic (Winner)
  • Faye Sierc of Atlantic
  • Brandy Fielbelkorn of Exira

July 5th:

  • Katelyn Ketchum of Casey (Winner)
  • Spencer Biggs of Atlantic
  • Diane Cappel

July 6th:

  • Arelene Drennan of Atlantic (Winner)
  • Dorothy Bouchard of Atlantic
  • Misty Scybert of Harlan

July 7th:

  • Cheryl Christensen of Cumberland (Winner)
  • Bobbi Jo Mathisen of Atlantic
  • Josie Parrott of Atlantic
  • Arne Lamp of Atlantic

July 8th:

  • Chad Jones of Massena (Winner)
  • Sean Marshall of Lewis
  • Lynette Hansen of Atlantic
  • Chelsea Petersen of Exira
  • Misty Sease of Atlantic

July 9th:

  • Spike Walker of Exira (Winner)

July 10th:

  • Nathan Steffen of Wiota (Winner)
  • Jeff Godwin of Cumberland
  • Ruth Hansen of Exira

July 11th:

  • Linda Edelman of Atlantic (Winner)
  • Kenleigh Hardisty of Cumberland
  • Lynn Andersen of Exira
  • Kellie Jimerson of Atlantic

July 12th:

  • Leah Schmidt of Harlan (Winner)
  • Bryce Thompson of Exira
  • Kourtney Conrad of Atlantic
  • Don Pelzer of Marne

July 13th:

  • Joni Peterson of Atlantic (Winner)
  • Carol Seddon of Atlantic
  • David Christoffersen of Kimballton
  • Ashley Parks of Glenwood
  • Annette Andersen of Kimballton
  • Judy Camblin of Atlantic

July 14th:

  • Laeni Pelzer of Atlantic (Winner)
  • Jolene Ketchum of Casey
  • Jackie Pelzer of Marne

July 15th:

  • Sue Nymand of Elk Horn (Winner)

July 16th:

  • Jaden Jensen of Atlantic (Winner)
  • Melvin Hodge of Walnut
  • Connie Jessen of Exira

July 17th:

  • Erin Kelly of Griswold (Winner)
  • John Walker of Brayton
  • Chad Presnell of Kingsport, TN
  • Greg Franken of Atlantic
  • Haydon Cooper Landsdown of Atlantic

 July 18th:

  • Mike Mathisen of Atlantic (Winner)
  • Mary Ottmar of Audubon

July 19th:

  • Betty Oehlertz of Avoca (Winner)
  • Mike Bishop of Atlantic

July 20th:

  • Agnes Atwood of Exira (Winner)
  • Dennis Witt of Atlantic

July 21st:

  • Connie Beymer of Atlantic (Winner)

July 22nd:

  • Becky Buckman of Atlantic (Winner)
  • Madison Loving of Atlantic
  • Judy Hill of Exira
  • Patty Rogers of Wiota

July 23rd:

  • Cindy Davis of Atlantic (Winner)
  • Dorothy Carroll of Harlan
  • Matt Martens of Griswold
  • Mayne Jorgensen of Exira

 July 24th:

  • Preston White of Kimballton (Winner)
  • Ruth Barton of Exira
  • Pastor Glen Meyers of Exira
  • Cherly Newton of Atlantic
  • Mary Ann Jespersen of Atlantic

 July 25th:

  • Kim Kopp of Anita (Winner)
  • Don Lebeck of Audubon
  • Darrel Landon of Exira
  • Wanda Schwier of Atlantic

July 26th:

  •  Myles Ostrander of Atlantic (Winner)
  • Megan Hamilton of Atlantic

July 27th:

  • Landon & Logan Miller of Atlantic (Winners)
  • Bruce Schmeling of Casey
  • Charlie Mills of Massena

July 28th:

  • Fletcher Toft of Exira (Winner)
  • Florence Burrows of Atlantic
  • Randy Steffen of Griswold
  • Corey Jensen of Kimballton

July 29th:

  • Kerrigan Larsen of Audubon (Winner)

July 30th:

  • Don Lauritsen of Hamlin (Winner)
  • Shirle Rubel of Atlantic
  • Jim Hensley of Massena

July 31st:

  • Jacquie Aupperle of Witoa (Winner)
  • Sherri Sieck of Atlantic
  • Palin Scybert of Harlan
  • Lucille Winther of Harlan