May 2013

Birthday Club

May 1st, 2013 by Stacie Linfor

May 1st:

  • Sheryl Miller of Adair (Winner)
  • Todd Askeland of Atlantic
  • Bill Paulsen of Exira

May 2nd:

  • Evelyn Sager of Atlantic (Winner)
  • Emily Hanson of Atlantic
  • Jason Ploen of Minden

May 3rd:

  • no birthdays

May 4th:

  • Michele Hays of Adair (Winner)
  • Sharon Jensen of Atlantic

May 5th:

  • Pat Becker of Cumberland (Winner)
  • Miranda Shannon of Atlantic
  • Camilla Lawshe

May 6th:

  • Arlene Sievers of Avoca (Winner)
  • Chanda Kirlin of Atlantic
  • Jan Mason of Atlantic
  • Sue Pearson of Atlantic

May 7th:

  • Violet Knight of Atlantic (Winner)
  • Carolyn Brockman of Marne
  • Adam Godwin of Cumberland
  • Jane Hansen of Anita

May 8th:

  • Norman Knight of Atlantic (Winner)

May 9th:

  • Joe Nelsen of Anita (Winner)
  • Courtny Jensen of Atlantic
  • Donna Karwal of Atlantic
  • Justin Logavin of Atlantic
  • Christie Wallace of Griswold
  • LeAnna Heron of Atlantic

May 10th:

  • Barb Baier of Atlantic (Winner)
  • Donna Johnson of Exira
  • Martha Auerbach of Atlantic
  • LeRoy Maas of Atlantic
  • Julie Krauth of Massena

May 11th:

  • Chelsie Larson Van Ert (Winner)
  • Glen Smith of Atlantic

May 12th:

  • Hunter Bagshaw of Cumberland (Winner)
  • Jackie Knight of Atlantic
  • Jeff Gipple of Atlantic

May 13th:

  • Leiah Thomas of Atlantic (Winner)
  • Jeff Dilts of Atlantic

May 14th:

  • Marilyn Vernon of Atlantic (Winner)
  • Pauline Knudsen of Atlantic
  • Jean Louise Chase of Exira
  • Natalie Blaine of Massena
  • Pete Tallman of Atlantic
  • Betty Zanders of Anita

May 15th:

  • Steve Fluckey of Atlantic (Winner)
  • Denny Meyer of Atlantic

May 16th:

  • Wayne Jensen of Atlantic (Winner)

May 17th:

  • Crystal Jensen of Kimballton (Winner)
  • Ashley Frederiksen
  • Jillian Askeland of Atlantic
  • Samantha Halbor of Audubon

May 18th:

  • Lindsay Blaine of Massena (Winner)
  • Marilyn Hiyard of Cumberland

May 19th:

  • Jodi Greiner of Atlantic (Winner)

May 20th:

  • Barb Lytle of Atlantic (Winner)
  • Hugh Ross of Atlantic
  • Jaque Wickey of Atlantic

May 21st:

  • Cecil Denney of Anita (Winner)
  • Marion Kaufmann of Atlantic
  • Jason Winther of Anita

May 22nd:

  • no birthdays

May 23rd:

  • James Laughlin of Atlantic (Winner)
  • Jo Ellen Arn of Atlantic
  • Helen Gregerson of Atlantic
  • Mark Cooper of Atlantic
  • David Krauth of Massena

May 24th:

  • David Miller of Atlantic (Winner)
  • Paul Schmidt of Harlan

May 25th:

  • Diane Larson of Atlantic (Winner)
  • Dallas Paulsen of Atlantic
  • Chuck Burnett of Atlantic

May 26th:

  • Lynne Carroll of Avoca (Winner)
  • Wanda Reed of Atlantic

May 27th:

  • April Thielen of Atlantic (Winner)
  • Steve Farrier of Atlantic

May 28th:

  • Ian McNees of Atlantic (Winner)
  • Helen Gearhart of Atlantic
  • Alicyn Reimer of Atlantic
  • Emily Kennedy of Wiota

May 29th:

  • Mary Denison of Atlantic (Winner)
  • Alice Borders of Atlantic
  • Paul Brown of Atlantic

 May 30th:

  • Mary White of Exira (Winner)
  • Jeff Hetrick of Atlantic

May 31st:

  • Alyssa Askeland of Atlantic (Winner)
  • Marge Klindt of Atlantic
  • Carla Winans of Panama