June 2013

Birthday Club

May 31st, 2013 by Stacie Linfor

June 1st:

  • Jake Knudsen of Atlantic (Winner)
  • Debi Goldne of Harlan
  • Brad Lank of Massena
  • Vance Griffith of Atlantic

June 2nd:

  • Jan Steffen of Cumberland (Winner)
  • Gail Hendersonof Atlantic

June 3rd:

  • ¬†Ruth Eilts of Massena (Winner)
  • Julie Holzapfel of Atlantic
  • Larry Steffen of Cumberland

June 4th:

  • Jan Petersen of Atlantic (Winner)
  • Charlotte Evans of Griswold
  • Evan Smith of Atlantic
  • Bruce Hendersen of Atlantic
  • Linda Sout of Lewis

June 5th:

  • Hannah Jespersen of Atlantic (Winner)
  • Danny Brix of Atlantic
  • Jerilyn Kay of Atlantic

June 6th:

  • Myrna Nissen of Atlantic (Winner)
  • Lucille Pelzer of West LaFayette, IN
  • Darrel Schroeter of Exira
  • Miranda Chipman

June 7th:

  • Mary Neece of Lewis (Winner)
  • Lucas Mosier of Atlantic
  • Annette Woolsey of Lewis
  • Sandy Shields of Atlantic

June 8th:

  • Carol Dorsey of Anita (Winner)
  • Deb Freund of Lewis

June 9th:

  • Mary Frederiksen of Atlantic (Winner)
  • Sherri Sansgaard of Atlantic
  • Joyce Struble of Exira
  • Jennifer Cooper of Atlantic
  • Bart Blake of Atlantic

June 10th:

  • Becki Rassmussen of Atlantic (Winner)
  • Brian Eilts of Cumberland
  • Tayton Winther of Anita
  • Doyle Kneisel of Griswold

June 11th:

  • Kenny Evans of Griswold (Winner)
  • Ken Beymer of Atlantic

June 12th:

  • Ethel Oathoudt of Atlantic (Winner)

June 13th:

  • Paulette Cambridge of Atlantic (Winner)
  • Donavon Partridge of Elk Horn

June 14th:

  • Erika Parrott of Atlantic (Winner)

June 15th:

  • Lenora Jones of Atlantic (Winner)
  • Kris Ford of Bridgewater

June 16th:

  • Johnie Ruhr of Atantic (Winner)

June 17th: 

  • Candis Nelson of Brayton (Winner)

June 18th:

  • Nancy Tasto of Atlantic (Winner)
  • Patty Argo of Atlantic

June 19th:

  • Elaine Gettler of Adair (Winner)
  • Bob Shields of Atlantic
  • Mary Ottmar of Atlantic
  • Pam Schoenrock of Atlantic
  • Nicole Jensen of Atlantic

June 20th:

  • Megan Burg of Atlantic (Winner)
  • Sue Brownlee of Atlantic
  • Larry Sothman of Lewis
  • Jan Black of Exira

June 21st:

  • Jeannie McMullen of Atlantic (Winner)
  • Dave Steffen of Cumberland

June 22nd:

  • Alyssa Adams of Atlantic (Winner)
  • Taryn Thompson of Exira

June 23rd:

  • Belva Kloppenburg of Atlantic (Winner)
  • Hallie Winther of Anita
  • Kendra Gurley of Cumberland
  • Payton Burg of Atlantic
  • Craig Wheeler of Exira

June 24th:

  • Tayler Burg of Atlantic (Winner)
  • Jason Lamp of Atlantic
  • Gladys Wood of Atlantic
  • Gail Butler of Atlantic
  • Nick Andersen of Exira
  • Barbara Bell of Anita
  • Ricky Rassmussen of Harlan

June 25th:

  • Larry Winans of Panama (Winner)
  • Beverly Kleen of Marne
  • Nelda Ruhr of Atlantic
  • Violet Cardell

June 26th:

  • Shelly Brown of Atlantic (Winner)
  • Dean Weber of Audubon
  • Violet Kardell of Atlantic

June 27th:

  • Janice Rassmussen of Atlantic (Winner)
  • Logan Holzapfel of Atlantic
  • Janice Petersen of Atlantic

June 28th:

  • Joyce Gross of Atlantic (Winner)
  • Jeanie Bastian of Atlantic
  • Carolyn Johnson of Atlantic

June 29th:

  • Davis Coatney of Walnut (Winner)
  • McKenna Larsen of Kimballton
  • Merele Winther of Harlan
  • Courtney Balzek of Atlantic
  • Rosalee Jensen of Hamlin

June 30th:

  • Bea Walton of Atlantic (Winner)
  • Mason Loving of Atlantic
  • Ryan Hargens of Atlantic