April 2013

Birthday Club

April 1st, 2013 by Stacie Linfor

April 1st:

  • Delores Krummel of Hancock (Winner)
  • Ida McCrory of Atlantic
  • Ruth Weitzel of Atlantic
  • Kolton Christensen of Audubon
  • Karen Miller of Atlantic

April 2nd:

  • Ivan Andersen of Elk Horn (Winner)
  • Rosemary Zaiger of Audubon

April 3rd:

  • Wynette Grote of Brayton (Winner)

April 4th:

  • Miley Kelly of Griswold (Winner)
  • Ed Hamilton of Atlantic
  • Ryan Harry of Griswold
  • Roger Huffman of Anita
  • Bob Gerlock of Cumberland

April 5th:

  • Bobbi McNees of Atlantic (Winner)
  • Doug Bierbaum of Atlantic

April 6th:

  • Galene Schwab of Atlantic (Winner)
  • Lois Sonntag of Atlantic
  • Rod Soll of Kimballton

Arpil 7th:

  • Norma Jean Richter of Adair (Winner)
  • Sally Matties of Walnut

April 8th:

  • Kristen Templeman of Wiota (Winner)

April 9th:

  • Duane Reed of Atlantic (Winner)

April 10th:

  • Misty Nelson of Atlantic (Winner)
  • Donna Skow of Atlantic
  • Lindsey Thomas of Atlantic

April 11th:

  • Lee Grandquist of Marne (Winner)
  • William & Everette Carroll of Harlan

April 12th:

  • no birthdays

April 13th:

  • Hana Holtz of Walnut (Winner)
  • Warren Bowman of Audubon

April 14th:

  • Margaret Sonntag of Atlantic (Winner)
  • Nancy Zellmer of Atlantic

April 15th:

  • Cathy Downey of Atlantic (Winner)

 April 16th:

  • Donna Zellmer of Atlantic (Winner)
  • Asta Wiechmann of Atlantic

April 17th:

  • Brianna Atkins of Atlantic (Winner)
  • Bill Bennett of Kimballton

April 18th:

  • Nellie Blaine of Massena (Winner)
  • Debbie Leistad of Atlantic
  • Wyatt Larsen of Harlan

April 19th:

  • Deb Weitzel of Atlantic (Winner)
  • Carolyn Dix of Atlantic
  • Bob Harris of Atlantic

April 20th:

  • Kinsley Johnson of Griswold (Winner)
  • Ruth Christensen of Atlantic

April 21st:

  • Virginia Williams of Atlantic (Winner)
  • Lyn Lambertsen of Atlantic
  • Mary Jo Blunk of Atlantic
  • Gary Larsen of Exira

April 22nd:

  • Judi Zimmerline of Adair (Winner)
  • Brynn Lamp of Atlantic
  • Ryan Sansgaard of Atlantic
  • Marjorie Smith of Atlantic
  • Norma Schaaf of Massena
  • Hugo Dittmer of Shelby
  • Dawn Marnin of Anita
  • Todd Lawshe of Audubon

April 23rd:

  • no birthdays

April 24th:

  • Donna Willoughby of Atlantic (Winner)
  • Dee Paulsen of Elk Horn
  • Cheyanne Elliott of Atlantic
  • Leona Graves
  • Zach Hamilton

April 25th:

  • Katie Koll of Atlantic (Winner)
  • Matt Smith of Atlantic
  • Leanne Sorenson of Atlantic
  • Doris Newell of Anita

April 26th:

  • Celina Owens of Kimballton (Winner)

April 27th:

  • Jordan Winther of Anita (Winner)
  • Connie Sorensen of Exira

April 28th:

  • Sherry Kramer of Atlantic (Winner)
  • Karen Dittmer of Shelby

 April 29th:

  • Norman Behnken of Atlantic (Winner)
  • Duane Baxter of Atlantic
  • Vera Dennis of Exira
  • Ashley Lees
  • Blaine Lees
  • Rachel Hamilton

April 30th:

  • Brian Elliott of Atlantic (Winner)