March 2013

Birthday Club

March 1st, 2013 by Stacie Linfor

March 1st:

  • Stella Rose of Audubon (Winner)
  • Phyllis Anderson of Atlantic
  • Patricia Kinkade-Dorsey of Atlantic
  • Dorothy Tupper of Lewis
  • Julie Symonds of Massea

March 2nd:

  • no birthdays

March 3rd:

  • Sally Will of Atlantic (Winner)
  • Pastor Nancy Jensen of Atlantic
  • John Nowatzke of Kimballton

March 4th:

  • Bub Sorensen of Exira (Winner)
  • Gladys Cunningham
  • Bob Goets of Avoca

March 5th:

  • Joan Rourick of Atlantic (Winner)
  • Sharon Witt of Atlantic

March 6th:

  • Cathy Griffen of Atlantic (Winner)
  • Joan Robertson of Atlantic
  • Darin Jensen of Audubon
  • Connie Nevins of Atlantic
  • Melissa Gries of Elk Horn

 March 7th:

  • Bruno Behrends of Atlantic (Winner)
  • Janice Brown of Atlantic
  • Harry Tupper of Lewis
  • Peg Beschorner of Wiota
  • Delma Bennett of Kimballton
  • Madison Neighbors of Atlantic

 March 8th:

  • Brenda Kelly of Avoca (Winner)

March 9th:

  • Dee Relly of Massena (Winner)
  • Nedra Perry of Atlantic
  • Jada Jensen of Atlantic
  • Chris Conrad of Atlantic
  • Tom Carroll of Avoca

March 10th:

  • Doug Kelly of Griswold (Winner)

March 11th:

  • Ethel Christensen of Brayton
  • Norma McMahon of Atlantic
  • Harold Rochholz of Casey

March 12th:

  • Forrest Teig of Atlantic (Winner)
  • Becky Mosier of Lewis
  • Anna Mary Nelson of Atlantic
  • Connie Moeller of Elk Horn

March 13th:

  • Julia McNeese of Atlantic (Winner)
  • Marion Perdue of Atlantic
  • Brett Pieken of Atlantic
  • Ranaye Siggins of Atlantic

 March 14th:

  • Eric Vogl of Anita (Winner)
  • Arline Gans of Irwin

 March 15th:

  • Susan Jensen of Audubon (Winner)
  • Betty Winston of Atlantic
  • Corbin Logermann of Atlantic

March 16th:

  • Zander Nielsen of Exira (Winner)
  • Lexi Winther of Anita
  • Rich Perry of Atlantic
  • Abbey Bishop of Atlantic
  • Teresa Godwin of Cumberland

March 17th:

  • Mary Hoegh of Atlantic (Winner)
  • Kevin Elliott of Atlantic

March 18th:

  • Rose Pangburn of Atlantic (Winner) 

March 19th:

  • Jayden Fiebelkorn of Exira (Winner)
  • Marlene Hummel of Atlantic
  • Bonnie McCaskey of Atlantic

March 20th:

  • Tammy Butcher of Atlantic (Winner)
  • Joe Hensley of Cumberland
  • Win LaMaster of Atlantic
  • Tammy Blazek of Atlantic
  • Barry Williams of Casey
  • Donnis Helbourg of Atlantic
  • Maren McNees of Atlantic
  • Mary Strong

March 21st:

  • Lynda Martens of Atlantic (Winner)
  • Steve Blazek of Atlantic
  • Sherry Brown of Atlantic
  • Lyle Hartmann of Cumberland

March 22nd:

  • Katie Kelly of Griswold (Winner)
  • Lyle Pigg of Atlantic
  • JoAnn Hansen of Atlantic
  • Steve Schaaf of Massena
  • Shirley Pattee of Shelby
  • Lyle Drees

March 23rd:

  • Brandon Jensen of Audubon (Winner)
  • Roger Hall

March 24th:

  • Dwaine Ernst of Adair (Winner)
  • Chelsey Conrad of Atlanic
  • Matthew Gearheart of Atlantic

March 25th:

  • Dannan Mathisen of Atlantic (Winner)
  • Dania Nowatzke of Kimballton
  • Tammy Wiley of Lewis

March 26th:

  • Annabel Schroder of Atlantic (Winner)
  • Nancy McCunn

March 27th:

  • Chelsie Steffens of Atlantic (Winner)
  • Agalla Vogl of Adair

March 28th:

  • Kaley Ladd of Atlantic (Winner)
  • Mary Ann Neilsen of Avoca
  • Wylma Layland
  • Karen Blum of Harlan
  • Amanda Blake of Walnut
  • Jonelle Ruffing of Atlantic
  • Kim Black of Exira

March 29th:

  • Roni Hansen of Atlantic (Winner)
  • Ciera Nichols of Atlantic
  • Drake Partridge of Elk Horn

March 30th:

  • Cecil Denny of Anita (Winner)
  • Kimarie Maassen of Hancock
  • Jane Becker of Atlantic
  • Ruth Norman of Atlantic

March 31st:

  • Shirley Warne of Atlantic (Winner)
  • Diane Martens of Atlantic