February 2013

Birthday Club

February 4th, 2013 by Stacie Linfor

February 1st:

  • Donald Williams of Casey (Winner)
  • Lolita Hansen of Walnut
  • Margaret Slepsky of Atlantic
  • Katie Parrott of Atlantic
  • Marilyn Hennick of Exira

February 2nd:

  • Jim Field of Atlantic

February 3rd:

  • Lola Hodge of Walnut (Winner)
  • Ronda Butcher Atlantic
  • Robin Petersen of Atlantic
  • Ruby Christoffersen of Kimballton
  • Marell Sorensen of Exira

February 4th:

  • Cammi Nelson of Atlantic (Winner)
  • Kelly Koll of Atlantic
  • Briely Jean of Atlantic
  • Hal Stevenson

February 5th:

  • Mardelle Maley of Atlanitc (Winner)
  • Marsha Borders of Atlantic
  • JimSkartvedt of Atlantic

February 6th:

  • Elmar Gries of Elk Horn (Winner)
  • Charlotte Perkins of Atlantic
  • Brenda Brown of Atlantic
  • Mary Larsen of Kimballton

February 7th:

  • Barbara Harris of Atlantic (Winner)
  • Mary Nichols of Atlantic
  • Nathan Johnson of Atlantic

February 8th:

  • Shawna Bohnsack of Anita (Winner)
  • Rhonda Wholleber of Atlantic
  • Shannon Gearheart of Atlantic
  • Ruth Harrison of Anita
  • Kayla Mendenhall

February 9th:

  • Mary Turner of Anita (Winner)
  • Charles Prmley of Brayton
  • Jean Miller of Atlantic
  • Britni Hays of Adair
  • Pam Rodriguez of Atlantic
  • Marilyn Freund of Atlantic
  • Deanna Cooper of Atlantic
  • Betty Knight of Atlantic

February 10th:

  • Darlene Eggerss of Avoca (Winner)
  • Jeff Albert of Kimballton
  • Susie Simpson of Exira
  • Amanda Denny of Anita
  • Patty Williams of Atlantic
  • Amanda Denny of Anita

February 11th:

  • Maritess Kelly of Atlantic (Winner)
  • Dorothy Bates of Atlantic
  • Devin Fischer of Atlantic

February 12th:

  • Terri Jensen of Kimballton (Winner)
  • Bruce Camblin of Atlantic
  • Helen Wendt of Atlantic
  • Bob Plagman of Shelby
  • Lois Andersen of Atlantic
  • Cheryl Watson of Anita

February 13th:

  • Corky Brown of Atlantic (Winner)
  • Chad Christensen of Atlantic
  • Rex McDermott of Atlantic
  • Bert Rose of Atlantic

February 14th:

  • Gabrielle Larson of Harlan (Winner)
  • Grace Cook of Griswold
  • Delbert Kirchhoff of Atlantic
  • Drue Kirchhoff of Griswold
  • Teresa Marshall of Atlantic
  • Emily Nowatzke of Kimballton

February 15th:

  • Ardell Eiben of Anita (Winner)
  • Shirley Arn

February 16th:

  • Norma Brix of Atlantic (Winner)
  • Kathie Rose of Atlantic
  • Dennis Schlueter of Atlantic

February 17th:

  • Nicholas Terwilleger of Kimballton (Winner)
  • Karen Christoffersen of Kimballton
  • Don Spoo of Atlantic
  • Joyce Rochholz of Casey
  • Larry Mills of Massena

February 18th:

  • Wilma Bowman of Audubon (Winner)
  • Jeffery Kirchhoff of Lewis
  • Michael Pieken of Atlantic
  • Carol Wright of Atlantic
  • Casey Pelzer of Atlantic

February 19th:

  • Ariel Soll of Kimballton (Winner)
  • Kathy Butler of Atlantic
  • Austin Conrad of Atlantic
  • Shirley Mattheis of Massena
  • Rick Thompon of Exira

February 20th:

  • Anton Clausen of Anita
  • Ardell Thompson of Atlantic (Winner)
  • Shirley Schroeter of Atlantic
  • Ileen Furne of Atlantic
  • Nancy Askeland of Atlantic

February 21st:

  • Ann Carroll of Avoca (Winner)
  • Joyce Hart of Atlantic
  • Trent Partridge of Elk Horn
  • Theresa Hensley of Massena
  • Aiden Brown of Atlantic
  • Fay Schroder

February 22nd:

  • Bea Sherman of Atlantic (Winner)
  • Erwin Sieh of Avoca
  • Barbara Jean Funke of Fontanelle
  • Dorothy Burnett of Atlantic
  • Jason Christensen of Audubon

February 23rd:

  • Jane Kite of Marne (Winner)
  • Clare Christensen of Audubon
  • Beverly Walter of Atlantic

February 24th:

  • Laura Pardee of Exira (Winner)
  • Robert Evans of Elliott
  • Sarah Darling of Atlantic
  • Millie Nelson of Atlantic
  • Nolan Parker of Elk Horn
  • Tanner Winther of Anita

February 25th:

  • Sid Petty of Atlantic (Winner)
  • Jeanette Larsen of Atlantic

February 26th:

  • Ruth Peteron of Exira (Winner)
  • Debi McCurdy of Atlantic
  • Amber Johnson of Avoca
  • Dave Woltman of Harlan

 February 27th:

  • Alisha Blake of Walnut (Winner)
  • Bob Lytle of Atlantic
  • Guy Barton of Exira
  • Elaine Wedemeyer of Atlantic
  • Rod Cook of Lewis
  • Darla Conn of Atlantic
  • Marke Wedemeyer of Atlantic

February 28th:

  • Randy Fiebelkorn of Exira (Winner)
  • Gary Zinke of Atlantic
  • Robert Kelley of Atlantic