December 2012

Birthday Club

December 3rd, 2012 by Stacie Linfor

December 1st:

  • Thatcher Hilyard of Cumberland (Winner)
  • Matthew Gettler of Anita

December 2nd:

  • Margaret Taylor of Cumberland (Winner)
  • Tamie Madsen of Kimballton
  • Leon Vogl of Anita
  • Sandi Lauritsen of Audubon

December 3rd:

  • Logan & Collin Evans of Griswold (Winners)
  • Ashley Mosier of Atlantic

December 4th:

  • Bernard Fay of Adair (Winner)
  • ClaytonVan Aernam of Exira
  • Diane Jensen of Kimballton
  • Marie Ketchum of Casey

December 5th:

  • Judy Anderson of Atlantic (Winner)
  • Kristine Teig of Atlantic

December 6th:

  • Bessie Huffman of Anita (Winner)
  • Pam Auerbach of Atlantic
  • Rich Robertson of Atlantic
  • Myles Hetrick of Atlantic

December 7th:

  • Jan Sorensen of Exira (Winner)

December 8th:

  • Kaylee Jensen of Exira (Winner)
  • Sally Rosales of Atlantic
  • Mary Lou Hoskins of Anita

December 9th:

  • Ruth Andersen of Atlantic (Winner)
  • Carolyn Hartmann of Cumberland
  • Wyatt Linfor of Atlantic
  • Michelle Martens

December 10th:

  • Bob Miller of Atlantic (Winner)
  • Linda Smith of Atlantic
  • Dee Anderson of Atlantic
  • Kevin Beschorner of Wiota
  • LaVonne Godfrey of Audubon

December 11th:

  • Jacob Soll of Kimballon (Winner)
  • Cayden Wilson of Exira
  • Lorene Vorm of Atlantic
  • Pat Lauritsen of Kimballton
  • Mary Christensen of Audubon
  • Frances “Tootie” Klein

December 12th:

  • Teresa Harris of Atlantic (Winner)
  • Tracy Ryan of Atlantic
  • Alene Meyer of Atlantic
  • Beulah Ostrus

December 13th:

  • Bentley Bruck of Griswold (Winner)
  • Jessica Askeland of Atlantic
  • Maxine Hagen of Atlantic
  • Brandon Anderson of Atlantic
  • Adly Dredge of Cumberland

December 14th:

  • Clay Schoenrock of Atlantic (Winner)
  • Beck Benton of Exira

December 15th:

  • Brook Lamp of Atlantic (Winner)
  • Shirly Winston of Atlantic
  • Brenda Hargens of Atlantic

December 16th:

  • Michael Holzapfel of Atlantic (Winner)

December 17th:

  • Russ McNees of Atlantic (Winner)
  • Camryn Paulsen of Exira
  • Lyle Perkins of Atlantic
  • Tracie Christensen of Audubon

December 18th:

  • Jessie Hilyard of Cumberland (Winner)
  • Julie McVay of Audubon
  • Ross Wilts of Massena
  • Mike Linfor of Atlantic
  • Clifford Fries

December 19th:

  • Hannah Klocke of Exira (Winner)
  • Marilyn Paulsen of Exira

December 20th:

  • Deb Schuler of Atlantic (Winner)
  • Ellie Rutherford of Atlantic
  • Carol Hemmingsen of Marne
  • Anne Marie McDermott
  • Maynard Hansen of Wiota
  • Dalton Franken of Atlantic

December 21st:

  • ┬áMarcia Hockenberry of Anita (Winner)
  • Brenda Zellmer of Atlantic
  • Jeanette Crees of Casey

December 22nd:

  • Kimberley Jensen of Exira (Winner)

December 23rd:

  • Justice Doherty of Anita (Winner)
  • Cindy Ludwig of Cumberland
  • David Kirchoff of Lewis
  • Maggie Martens of Atlantic
  • Brian Jensen of Hamlin
  • Ivalene Kindred of Atlantic

December 24th:

  • Martha Kramer of Atlantic (Winner)
  • Ashley Van Aernam of Exira

December 25th:

  • Tisha Mendenhall of Atlantic (Winner)
  • Jean Hinners of Exira
  • Dick Casady of Atlantic
  • Colette Black Wuhr of Exira

December 26th:

  • Barb Gipple of Atlantic
  • Lexy Welter of Atlantic
  • Gerry Kommes of Exira

December 27th:

  • no birthdays

December 28th:

  • Rachel Walker of Exira (Winner)
  • Heidi Reimer of Atlantic
  • Frances Nelson of Atlantic
  • Marilyn Luke of Anita

December 29th:

  • Toby Jensen of Kimballton (Winner)
  • Mary Zellmer of Atlantic
  • Joan Lauritsen of Hamlin

December 30th:

  • Walker & Wyatt Gettler of Anita (Winners)
  • Elise Fiedler of Atlantic
  • Helen Rossell of Atlantic
  • Lynn Eckles of Atlantic
  • Marilyn Stein of Lewis
  • Julia Schmelling of Casey
  • Brooke Klocke of Exira
  • Collen Riesgaard of Exira
  • Nate Paulsen of Elk Horn

December 31st:

  • Crista Wiskus of Atlantic (Winner)
  • Becky Thompson of Exira
  • Doris Jensen