Tournament of Champions Saturday Tee Times

Sports

August 10th, 2012 by Jim Field

(S) - Senior Divison

8:30 am
Jerry Hoff (S) – Oakland GC
Paul Huddleson (S) – Nishna Hills GC, Atlantic            
Mike Noble (S) – Indian Hills CC, Wapello     
Don Perrin (S) – Happy Hollow CC, Corning

8:40 am
Scott Schoenrock (S) – Nishna Hills GC, Atlantic    
Lyle Wittrock (S) – 5 X 80 GC, Adair         
Mike Martin (S) – Nishna Hills GC, Walnut                
Neal Miller (S) – Manson GC 

8:50 am
Todd Sewick – River Road GC, Algona                
Gary Myers (S) – Humboldt CC      
Maurice Greenway (S) – Twin Lakes GC, Rockwell City              
Gregory Brown (S) – Indian Hills GC, Wapello

9:00 am 
Cole Tackett – Fremont County GC, Sidney                
Ryan Sloth – Ballard CC                       
Tad Olsen – Atlantic G & CC                        
Ryan Kirchhoff – Griswold CC

9:10 am
Alex Huyser – Diamond Trail GC, Sully                
Justin Eilers – Shadow Valley GC                   
Jason Calhoun – Crestwood Hills, Anita               
Jason Moores – Fremont County GC, Sidney 

9:20 am
Dean Muhs (S) – Rosman Glendale GC, Minden      
Chris Larson (S) – Atlantic G & CC      
Jim Sachs (S) – Gruis Recreation, Lakota                
Ken Hoogensen (S) – Willow Creek GC, West Des Moines 

9:30 am
Aaron King – Sac CC, Sac City                   
Bobby Rist – Lake City CC              
Phil Ruth – Lakeside Municipal GC, Ft. Dodge                 
Tim Byrte – Hillcrest GC, Adel

9:40 am
Matt Gross – Nishna Hills GC       
Matt Haley – Happy Hollow GC, Corning      
Ryan Bernholtz – Majestic Hills GC         
Tim Agan – Willow Creek GC, Waukee

9:50 am
Wade Voith – Twin Lakes GC, Rockwell City            
Andrew Martin – Nishna Hills GC                   
Brad Bailey – Treynor Recreation                    
Jeremy Perkins – Oakland CC

10:00 am
Derek Jacobsen – Atlantic G & CC                    
Jeff Buelt – Breda GC        
Jeff Gude – Atlantic G & CC                          
John Hanks – Manson GC 

10:10 am
Chris Nelson – Atlantic G & CC                    
Dan Conaway – Eagle Grove GC                   
Mark Rooney – Waveland GC, Des Moines               
Noah Simon -Leon G & CC, Lamoni 

10:20 am
Zach Christiansen – Atlantic G & CC               
Aaron Haleen – Honey Creek GC, Ames     
Al Kingrey – Legacy GC, West Des Moines      
Cole Davis – Logan/Missouri Valley CC 

10:30 am
Chad Dryden – Crestmoor GC, Creston                
Manuel Smith – Copper Creek, West Des Moines           
Matt Jones – Indianola CC                        
Ryan Clark – Briarwood Club of Ankeny 
 
10:40 am
Ken Portsche (S) – Beaver Creek GC, Johnston      
Rick Thompson (S) – Fairfield GC, Libertyville     
Ron Calhoun (S) – Crestwood Hills, Anita    
Blair Hoegh (S) – Ankeny
  
10:50 am
Jim Turner (S) – Audubon GC                    
Chris Meyers (S) – Honey Creek GC, Boone           
Victor Garza (S) – Gruis Recreation, Buffalo Center           
Dave Ross (S) – Atlantic G & CC 

11:00 am
Rob Langfelt – Crestwood Hills               
Ron Peterson – Past Champion, Clive                
Brad Hartkopf – Top 25, Atlantic                   
Cary Cochran – Quail Run GC, Council Bluffs 
   
11:10 am
Ryan Huinker – Harlan G & CC                                 
Brad Krohn – Council Bluffs CC        
Jeff Giza – Osceola GC             
Jim Wood – Red Oak CC 

11:20 am
Randy Black (S) – Gateway Recreation, Pella            
Jim Campbell (S) – Albia CC       
Carl Eckenrod – Mason City CC                 
John Willmore (S) – Des Moines GC, Hubbard

11:30 am
Del Miller (S) – West Libery GC, West Branch            
Daryl Armstrong (S) – Top 6, Anita                    
George Gartelos (S) – Hunters Ridge GC, Marion            
Jeff Morenz (S) – Atlantic G & CC 

11:40 am
Rick Carter (S) – Crestmoor GC, Creston              
Kim Peters (S) – Crestwood Hills, Adair               
Terry Hannah (S) – Jester Park GC                  
Arnie Leistad (S) – Atlantic G & CC
  
11:50 am            
Barry Smith – Pine Knolls CC, Knoxville  
Darby McLaren – Atlantic G & CC                   
Lance Halverson – Osceola CC                    
Keegan Bak – Deer Run GC, Hinton

12:00 pm
Alex Bireline – 5 X 80, Adair                       
Tim Murphy – Dunlap GC                        
Steve Davie – Dunlap GC, Logan                    
Isaac Rodenberg – Woodward GC, Johnston    

12:10 pm
Jason Reynolds – Past Champion, Griswold             
Jared Cochran – Terrace Hills, Des Moines                
Ross Martins – Shelby County GC, Portsmouth           
Aaron Ahrendson – Manning/Manilla GC