June 2012

Birthday Club

June 1st, 2012 by Stacie Linfor

June 1st:

  • Brad Lank of Massena (Winner)
  • Helen Marxen of Atlantic
  • Vance Griffith of Atlantic
  • Jake Knudsen of Atlantic
  • Meradith Lung of Massena

June 2nd:

  • Jan Steffen of Cumberland (Winner)
  • Beth Mills of Massena

June 3rd:

  • Larry Steffen of Cumberland (Winner)
  • Janet Jensen of Elk Horn
  • Danielle Stockwell of Elk Horn

June 4th:

  • Jan Petersen of Atlantic (Winner)
  • Evan Smith of Atlantic
  • Linda South of Lewis
  • Charlotte Evans of Griswold

June 5th:

  • Hannah Jespersen of Atlantic (Winner)
  • Jerilyn Kay of Atlantic
  • Danny Brix of Atlantic
  • Fern Nelson
  • Tom Rogers

June 6th:

  • Myrna Nissen of Atlantic (Winner)
  • Darell Schroeter of Exira

June 7th:

  • Mary Neece of Lewis (Winner)
  • Annette Woolsey of Lewis
  • Lucas Mosier of Atlantic

June 8th:

  • Deb Freund of Lewis (Winner)
  • Mary Ellen Woltmann of Harlan

June 9th:

  • Mary Fredericksen of Atlantic (Winner)
  • Jennifer Cooper of Atlantic
  • Joyce Struble of Exira
  • Bart Blake of Atlantic
  • Lousie Calhoun of Anita
  • Jennifer Albert of Kimballton

June 10th:

  • Madison Larsen of Kimballton (Winner)
  • Tayton Winther of Anita
  • Sherri Sansgaard of Atlantic
  • Becky Rasmussen of Atlantic
  • Glen Wedemeyer of Adair

June 11th:

  • Kenny Evans of Griswold (Winner)
  • Jeremy Albert of Kimballton
  • Ken Beymer of Atlantic
  • Dorothy McElfish of Massena

June 12th:

  • Leanna Jensen of Kimballton (Winner)
  • Ethel Oathoudt of Atlantic

June 13th:

  • Donavon Partridge of Elk Horn (Winner)
  • Paulette Cambridge of Atlantic
  • Joel Rodriguez of Atlantic

June 14th:

  • Erika Parrott of Atlantic (Winner)
  • Ryleigh Anthofer of Exira
  • Paula Swope of Oakland
  • Nicole Beymer

June 15th:

  • Zee Beymer of Atlantic (Winner)
  • Kris Ford of Bridgewater
  • Erin Westering
  • Lenora Jones of Atlantic

June 16th:

  • Johnie Ruhr of Atlantic
  • Lucille Pelzer

June 17th:

  • Ruth Ann Bock of Hamlin (Winner)
  • Ruth Peppers of Exira
  • Mike Huegerich of Exira
  • Candis Nelson of Brayton

June 18th:

  • Patty Argo of Atlantic (Winner)
  • Susan Wedemeyer of Atlantic

June 19th:

  • Jared Rodriguez of Atlantic (Winner)
  • Mary Ottmar of Atlantic
  • Pam Schoenrock of Atlantic
  • Z Beymer of Atlantic

June 20th:

  • Megan Burg of Atlantic (Winner)
  • Jan Black of Exira
  • Larry Sothman of Lewis
  • Andrea Steffen

June 21st:

  • David Steffen of Cumberland (Winner)
  • Jeanie McMullen of Atlantic
  • Caitlin Paulsen of Anita

June 22nd:

  • Helen Petersen of Atlantic (Winner)
  • Alyssa Adams of Atlantic
  • Dave Jones of Cumberland
  • Taryn Thompson of Exira
  • Diane Denney of Anita
  • Lynette Guy of Anita

June 23rd:

  • Gail Butler of Atlantic (Winner)
  • Marvin Sorensen of Exira
  • Delva Koppenburg of Atlantic
  • Payton Burg of Atlantic
  • Kendra Gurley of Cumberland
  • Craig Walker of Exira
  • Hallie Winther of Anita
  • Madeline Winther of Anita

June 24th:

  • Tayler Burg of Atlantic (Winner)
  • Gladys Wood of Atlantic
  • Nick Andersen of Guthrie Center
  • Lori Schroeder of Atlantic

June 25th:

  • Bev Kleen of Marne (Winner)
  • Larry Winans of Panama
  • Nelda Ruhr of Atlantic
  • Rodney Schroeter of Atlantic
  • Dana Winther of Anita
  • Leonard McCurdy of Atlantic

June 26th:

  • Shelly Brown of Atlantic (Winner)
  • Dean Weber of Audubon
  • Diane Cappel

June 27th:

  • Janice Petersen of Atlantic (Winner)

June 28th:

  • Joyce Gross of Atlantic (Winner)
  • Jean Dolch of Atlantic
  • Ben Waters of Marne

June 29th:

  • Rosalie Jensen of Hamlin (Winner)
    McKenna Larsen of Kimballton
  • Merel Winther of Hamlin

June 30th:

  • Bea Walton of Atlantic (Winner)
  • Sue Jessen of Anita
  • Tyler Larson of Atlantic