July 2012

Birthday Club

June 29th, 2012 by Stacie Linfor

July 1st:

  • Michele Kirchoff of Lewis (Winner)
  • Helen Roth of Atlantic
  • Dave Denney of Anita

July 2nd:

  • Sheryl Chisholm of Atlantic (Winner)
  • Kay Harris-Wickman of Atlantic
  • Julie Vais

July 3rd:

  • Maxine Schwartz of Atlantic (Winner)
  • Nancy Fredrickson of Atlantic
  • Victoria Shriver of Atlantic

July 4th:

  • Brandy Fiebelkorn of Exira (Winner)
  • Julie Kixmiller of Walnut
  • Mildred Glenn of Walnut

July 5th:

  • Katelyn Ketchum of Casey (Winner)
  • Dr. Gary Schultz of Avoca

July 6th:

  • Sara Shroder of Atlantic (Winner)
  • Dorothy Bouchard of Atlantic

July 7th:

  • no birthdays

July 8th:

  • Chad Jones of Massena (Winner)
  • Lynette Hansen of Atlantic
  • Chelsea Petersen of Exira
  • Misty Sisk of Atlantic

July 9th:

  • no birthdays

July 10th:

  • Nathan Steffen of Wiota (Winner)
  • Ruth Hansen of Exira

July 11th:

  • Lance Lage of Atlantic (Winner)
  • Lynn Andersen of Guthrie Center
  • Kellie Jimerson of Atlantic
  • Linda Edelman of Atlantic
  • Sam Miller of Atlantic

July 12th:

  • Don Pelzer of Marne (Winner)
  • Leah Schmidt of Harlan
  • Nancy Misnor

July 13th:

  • Carol Seddon of Atlantic (Winner)
  • Annette Andersen of Kimballton
  • Katie Wright of Atlantic
  • Becky Juhler of Wiota
  • David Christoffersen of Kimballton
  • Joni Peterson of Atlantic
  • Ashley Parks of Glenwood

July 14th:

  • Laeni Pelzer of Atlantic (Winner)
  • Jackie Pelzer of Marne
  • Jolene Ketchum of Casey
  • JD Beymer of Atlantic

July 15th:

  • Brenda Holste of Massena (Winner)

July 16th:

  • Jayden Jensen of Atlantic (Winner)
  • Connie Schultes of Exira
  • Wilber Berger of Atlantic
  • Lois Coomes of Atlantic

July 17th:

  • Erin Kelly of Griswold (Winner)
  • Haden-Cooper Landsdown
  • Naomi DeVoss
  • John Walker of Brayton
  • Tracey Hardisty of Cumberland
  • Troy McCurdy of Atlantic

July 18th:

  • Mary Ottmar (Winner)

July 19th:

  • Shianna Riesberg of Audubon (Winner)
  • Betty Oehlertz of Avoca
  • John L. Christensen of Atlantic

July 20th:

  • Everett Carroll of Avcoa (Winner)
  • Dorothy Wolf of Exira
  • Agnes Atwood of Exira
  • Katie Carroll of Harlan
  • Dennis Witt of Atlantic

July 21st:

  • Luane Wilcox of Atlantic (Winner)
  • Connie Beymer of Atlantic

July 22nd:

  • Rebecca Buckman of Atlantic (Winner)
  • Jennifer Johnson of Hamlin
  • Judy Hill of Exira
  • Jeanette Nielsen of Exira

July 23rd:

  • John Stokes of Elk Horn (Winner)
  • Barb Harris of Wiota
  • Steve Linn of Atlantic
  • Dorothy Carroll of Harlan
  • Scott Svoboda of Atlantic

July 24th:

  • Preston White of Kimballton (Winner)
  • Mary Ann Jespersen of Atlantic
  • Evelyn Knop of Atlantic
  • Pastor Glen Meyers of Exira
  • Ruth Barton of Exira

July 25th:

  • Wanda Schwier of Atlantic (Winner)
  • Don Lebeck of Audubon
  • Nancy Armstrong of Atlantic
  • Jad Denney of Anita
  • Kim Kopp of Anita

July 26th:

  • Judy Ferguson of Anita (Winner)

July 27th:

  • Ellen Hay of Exira (Winner)
  • Janice Rasmussen of Atlantic
  • Landon & Logan Miller of Atlantic
  • Bruce Schemeling of Casey

July 28th:

  • Fletcher Toft of Exira (Winner)
  • Carolyn Johnson of Atlantic
  • Randy Steffen of Griswold
  • Corey Jensen of Kimballton

July 29th:

  • Kerrigan Larsen of Audubon (Winner)
  • Lisa Meseck of Exira

July 30th:

  • Jim Hensley of Massena (Winner)
  • Cliff Wright of Wiota
  • Roger Hanson of Wiota
  • Dennis Schwab of Audubon
  • Don Lauritsen of Hamlin
  • Paulette Agger of Anita

July 31st:

  • Jacquie Aupperle of Wiota (Winner)
  • Sherri Sieck of Atlantic
  • Lucille Winther of Harlan
  • Guy Smith of Wiota
  • Palin Scybert of Harlan