May 2012

Birthday Club

May 1st, 2012 by Chris Parks

May 1st:

  • Elizabeth Cranston of Atlantic (Winner)
  • Sheryl Miller of Adair
  • Todd Askeland of Atlantic
  • Bill Paulsen of Exira

May 2nd:

  • Jean Michalski of Atlantic (Winner)
  • Evelyn Sager of Atlantic

May 3rd:

  • Helen Pigg of Atlantic (Winner)

May 4th:

  • Sharon Jensen of Atlantic (Winner)
  • Shirley Brown of Cumberland
  • Michele Hays of Adair
  • Danielle Rudoph

May 5th:

  • Pat Becker of Cumberland (Winner)
  • Camilla Lawshe

May 6th:

  • Sam Derby of Atlantic (Winner)
  • Diane Peron of Atlantic
  • Jan Mason of Atlantic
  • Chanda Kirlin of Atlantic
  • Florence Chistofferson of Atlantic

May 7th:

  • Carolyn Brockman of Marne (Winner)
  • Adamn Godwin of Cumberland
  • Violet Night of Atlantic

May 8th:

  • Marcia Weis of Atlantic (Winner)
  • Penny Lafoy of Audubon
  • Norman Knight of Atlantic
  • Brett Johnson of Atlantic
  • Maynard Jensen of Kimballton

May 9th:

  • Donna Karwal of Atlantic (Winner)
  • Joe Nelson of Anita
  • Courtney Jensen of Atlantic
  • Christie Wallace of Griswold

May 10th:

  • Julie Krauth of Massena (Winner)
  • LeRoy Maas of Atlantic
  • Barb Baier of Atlantic
  • Martha Auerbach of Atlantic
  • Emily Schwarte

May 11th:

  • Floyd Jacobsen of Atlantic (Winner)
  • LuAnn Ahken of Atlantic
  • Chelsie Larson

May 12th:

  • Carrie Jensen of Exira (Winner)
  • Jackie Knight of Atlantic
  • Jeff Gipple of Atlantic

May 13th:

  • Leiah Thomas of Atlantic (Winner)
  • Jeff Dilts of Atlantic
  • Mike Hoffman of Exira
  • Bill Crees of Casey

May 14th:

  • Betty Zanders of Anita (Winner)
  • Pauline Knudsen of Atlantic
  • Jean Louise Chase of Exira
  • Natalie Blaine of Massena
  • Pete Tallman of Atlantic
  • Jeanne Schwab of Audubon
  • Ann Johnk of Walnut

May 15th:

  • Denny Meyer of Atlantic (Winner)

May 16th:

  • Warren Hutchinson of Atlantic (Winner)
  • Eric Sansgaard of Atlantic
  • Wayne Jensen of Atlantic
  • Laura Allen of Avoca

May 17th:

  • Crystal Jensen of Kimballton (Winner)
  • Samantha Halbur of Audubon
  • Jillian Askeland of Atlantic

May 18th:

  • Lindsay Blaine of Massena (Winner)
  • Ashley Frederiksen

May 19th:

  • Gage Lauritsen of Exira (Winner)
  • Jodi Greiner of Atlantic

May 20th:

  • Phyllis Hancock of Atlantic (Winner)
  • Hugh Ross of Atlantic
  • Barb Lytle of Atlantic
  • Mary Greving of Exira
  • Jaque Wickey of Atlantic

May 21st:

  • Cecil Denney of Anita (Winner)
  • Jason Winther of Anita
  • Marion Kaufmann of Atlantic
  • Ellie Schultes of Exira
  • Diane Bladt

May 22nd:

  • Phyllis Larsen of Audubon (Winner)
  • Cherry Budd of Audubon

May 23rd:

  • James Laughlin of Atlantic (Winner)
  • Jo Ellen Arn of Atlantic
  • Helen Gregerson of Atlantic
  • Mark Cooper of Atlantic
  • David Krauth of Massena

May 24th:

  • David Miller of Atlantic (Winner)
  • Paul Schmidt of Harlan
  • Garald Harris of Wiota

May 25th:

  • Dallas Paulsen of Atlantic (Winner)

May 26th:

  • Barbara Ofert of Atlantic (Winner)
  • Wanda Reed of Atlantic
  • Chuck Burnett of Atlantic
  • Diane Larsen of Atlantic

May 27th:

  • Kyla Gurley of Cumberland (Winner)
  • Don Jensen
  • April Thielen of Atlantic
  • Betty Drees
  • Bev Goeken

May 28th:

  • Alicyn Reimer of Atlantic (Winner)
  • Helen Gearhart of Atlantic
  • Emily Kennedy of Wiota
  • Michelle Schlichte of Audubon

May 29th:

  • no birthdays

May 30th:

  • Sandra Carroll of Avoca (Winner)
  • Jeff Hetrick of Atlantic

May 31st:

  • Carla Winans of Panama (Winner)
  • Marge Klindt of Atlantic
  • Alyssa Askeland of Atlantic