March 2012

Birthday Club

March 1st, 2012 by Stacie Linfor

March 1st:

  • Phyllis Anderson of Atlantic (Winner)
  • Patricia Kinkade-Dorsey of Atlantic
  • Julie Symonds of Massena
  • Stella Rose of Audubon
  • Dorothy Tupper of Lewis
  • Sally Myer of Atlantic

March 2nd:

  • Clifford Christensen of Atlantic (Winner)
  • Percilla Juelsgaard of Audubon
  • Terry Bengard of Exira
  • Andrew Rothfusz of Atlantic

March 3rd:

  • Cathy Jones of Cumberland (Winner)
  • John Nowatzke of Kimballton
  • Pastor Nancy Jensen of Atlantic
  • Macey Bauer of Audubon

March 4th:

  • Barb Sorensen of Exira (Winner)
  • Mark Rothfusz of Atlantic
  • Kathy Ostrus of Council Bluffs

March 5th:

  • Sharon Witt of Atlantic (Winner)
  • Corri Pelzer of Atlantic
  • Lisa Mills of Massena

March 6th:

  • Cathleen Griffin of Atlantic (Winner)
  • Melissa Gries of Elk Horn
  • Meriel Hall of Fontanelle
  • Darin Jensen of Audubon
  • Bonnie Eggers of Shelby
  • Connie Nevins of Atlantic
  • Joan Robertson of Atlantic

March 7th:

  • Delma Bennett of Kimballton (Winner)
  • Madison Neighbors of Atlantic
  • Harry Tupper of Lewis
  • Tom Hill of Exira
  • Bruno Behrends of Atlantic
  • Peg Beschorner of Wiota
  • Aaron Rothfusz of Atlantic
  • Janice Brown of Atlantic

March 8th:

  • Ries Andersen of Elk Horn (Winner)
  • Nancy Munch of Exira

March 9th:

  • Dee Reilly of Massena (Winner)
  • Pat Simmons of Wiota
  • Nedra Perry of Atlantic
  • Chris Conrad of Atlantic
  • Jada Jensen of Atlantic
  • Tom Carroll of Avoca

March 10th:

  • Doug Kelly of Griswold (Winner)

March 11th:

  • Ethel Christensen of Brayton (Winner)
  • Raymond Nielsen of Audubon
  • Margery Walker of Exira
  • Harold Rochholz of Casey

March 12th:

  • Forrest Teig of Atlantic (Winner)

March 13th:

  • Marion Perdue of Atlantic (Winner)
  • Brett Pieken of Atlantic
  • Julia McNeese of Atlantic

March 14th:

  • Rayna Myers of Lewis (Winner)
  • Wallace Dolch of Atlantic
  • Eric Vogl of Anita
  • Arline Gans of Irwin

March 15th:

  • Drew Skartvedt of Atlantic (Winner)
  • Corbin Logemann of Atlantic
  • Betty Winston of Atlantic
  • Roger Petersen of Exira

March 16th:

  • Lawrence Eilts of Cumberland (Winner)
  • Brett Stakey
  • Lexi Winther of Anita
  • Zander Nielsen of Exira
  • Teresa Godwin of Cumberland
  • Rich Perry of Atlantic
  • Abbey Bishop of Atlantic

March 17th:

  • Mary Hoegh of Atlantic (Winner)
  • Lois NelsonĀ of Atlantic
  • Julie Earnhart
  • Kevin Elliott

March 18th:

  • Rose Pangburn of Atlantic
  • Carolyn Rudolph of Audubon
  • Jazmine Smith of Atlantic
  • Florence Theilen of Atlantic

March 19th:

  • Jacob Juelsgaard of Elk Horn (Winner)
  • Jayden Fiebelkorn of Exira
  • Doreen Christensen of Audubon
  • Marlene Hummel of Atlantic
  • Karen Berger of Atlantic
  • Ike Harry of Atlantic
  • Robert Euken of Atlantic

March 20th:

  • Maren McNees of Atlantic (Winner)
  • Barry Williams of Casey
  • Donnis Helbourg of Atlantic
  • Delbert Christensen of Audubon

March 21st:

  • Kelsey Hamilton of Atlantic (Winner)
  • Lyle Hartmann of Cumberland
  • Randi Cranston of Atlantic
  • Dell Marten of Audubon
  • Lynda Martens of Atlantic

March 22nd:

  • JoAnn Hansen of Atlantic (Winner)
  • Katie Kelly of Griswold
  • Steve Schaaf of Massena
  • Lyle Pigg of Atlantic
  • Lydia Rothfusz
  • Shirley Pattee of Avoca

March 23rd:

  • Brandon Jensen of Audubon (Winner)
  • Patty Nelson of Atlantic

March 24th:

  • Matthew Gearheart of Atlantic
  • Chelsey Conrad
  • John Riesberg of Audubon

March 25th:

  • Donita Nowatzke of Kimballton
  • Dannan Mathisen of Atlantic
  • C.W. Adams of Atlantic
  • Tammy Wiley of Lewis

March 26th:

  • Anabel Schroder of Atlantic (Winner)
  • George Schultes of Exira

March 27th:

  • Adella Vogl of Adair (Winner)
  • Chelsie Steffens of Atlantic

March 28th:

  • Kaley Ladd of Atlantic (Winner)
  • Mary ANn Nielsen of Avoca
  • Karen Blum of Harlan
  • Jonelle Ruffing of Atlantic
  • Amanda Blake of Walnut

March 29th:

  • Ciela Nichols of Atlantic (Winner)
  • Harry Williams of Atlantic
  • Drake Partridge of Elk Horn

March 30th:

  • Shirley Warne of Atlantic (Winner)
  • Diane Martens of Atlantic

March 31st:

  • Cecil Denney Jr. of Anita (Winner)
  • Mary Fry of Audubon
  • Ruth Norman of Atlantic
  • Todd Madsen of Harlan