February 2012

Birthday Club

February 1st, 2012 by Chris Parks

February 1st:

  • Marilyn Hennick of Exira (Winner)
  • Loleta Hansen of Walnut
  • Donald Williams of Casey

February 2nd:

  • Jim Field of Atlantic

February 3rd:

  • Lola Hodge of Marne (Winner)
  • Ruby Christoffersen of Kimballton

February 4th:

  • Cammi Nelson of Atlantic (Winner)
  • Marla Juhl of Elk Horn
  • Hazel Johnson of Exira
  • Nova Wright of Wiota
  • Hannah Madsen of Harlan

February 5th:

  • Mardelle Maley of Atlantic (Winner)
  • Dr. Keith Swanson of Atlantic
  • Janice Braun of Exira

February 6th:

  • Marcy Larsen of Kimballton (Winner)
  • Patty Deist of Audubon
  • Amelia Madsen of Harlan
  • Delmar Gries of Elk Horn

February 7th:

  • Barbara Harris of Atlantic (Winner)
  • Denise Stein of Griswold
  • Mary Nichols of Atlantic

February 8th:

  • John Shultes of Exira (Winner)
  • Kayla Mendenhall

February 9th:

  • Marilyn Freund of Atlantic (Winner)
  • Deanna Cooper of Atlantic
  • Randy Lafoy of Audubon
  • Britni Hays of Adair
  • Pam Rodriguez of Atlantic
  • Justin Reisberg of Elk Horn
  • Betty Knight of Atlantic
  • Diane Eilts of Massena

February 10th:

  • Darlene Eggerss of Avoca (Winner)
  • Jeff Albert of Kimballton
  • Amanda Doherty of Anita
  • Patty Williams of Atlantic
  • Dan Mikkelsen of Wiota
  • Ted Jessen of Anita

February 11th:

  • Dorothy Bates of Atlantic (Winner)

February 12th:

  • Helen Wendt of Atlantic (Winner)
  • Hazel Bengard of Exira
  • Cheryl Watson of Anita
  • Shala Smith of Cedar Rapids
  • Terrie Jensen of Kimballton
  • Lois Andersen of Atlantic
  • Jon Hays of Hamlin

February 13th:

  • Corky Brown of Atlantic (Winner)
  • Chad Christensen of Atlantic
  • Judy Madden of Atlantic
  • Paul Calhoun of Anita

February 14th:

  • Gabrielle Larson of Harlan (Winner)
  • Bill Hardisty of Avoca
  • Emily Nowatzke of Kimballton
  • Becky Boney of Atlantic
  • Teresa Marshall of Lewis
  • Cookie Conn of Lewis
  • Bill Stockwell of Elk Horn
  • Marvin Sonntag of Atlantic

February 15th:

  • Ardell Eiben of Anita (Winner)
  • Sarah Christensen of Audubon
  • Morgan Schumaker of Avoca
  • Shelly Arn of Atlantic

February 16th:

  • Kathie Rose of Atlantic (Winner)

February 17th:

  • Joyce Rochholz of Casey (Winner)
  • Nickolas Terwilleger of Kimballton
  • J.O. Berry of Atlantic

February 18th:

  • Wilma Bowman of Audubon (Winner)
  • Carol Wright of Atlantic

February 19th:

  • Ariel Soll of Kimballton (Winner)
  • Shirley Matthies of Massena
  • Terry E. Hepler
  • Mitch Burg of Atlantic
  • Rick Thompson of Exira
  • Dallas Munch

February 20th:

  • Ileen Furne of Atlantic (Winner)
  • Jerry A. Jensen of Hamlin
  • Shirley Schroeter of Atlantic

February 21st:

  • Allie Siggins of Atlantic (Winner)
  • Hazel Watts of Atlantic
  • Patty Ballau of Exira
  • Theresa Hensley of Atlantic
  • Trent Partridge of Elk Horn
  • Joyce Hart of Atlantic
  • Fay Schroder of Atlantic

February 22nd:

  • Cindy Humphrey of Atlantic (Winner)
  • Jason Christensen of Audubon
  • Barbara Jean Funke of Fontanelle
  • Bea Sherman of Atlantic
  • Don Jensen of Kimballton
  • Doris Jones of Elk Horn

February 23rd:

  • Beverly Walter of Atlantic (Winner)
  • Clare Christensen of Audubon

February 24th:

  • Tanner Winther of Anita (Winner)
  • Guy Barton of Exira
  • Laura Perdue of Audubon
  • Nolan Parker of Elk Horn
  • LaVonne Morgan of Atlantic
  • Shirley McDermott of Atlantic
  • Avery Andersen of Atlantic

February 25th:

  • Jeanette Larson of Atlantic (Winner)
  • Jim Zimmerline

February 26th:

  • David Woltmann of Harlan (Winner)

February 27th:

  • no birthdays

February 28th:

  • Randy Fiebelkorn of Exira (Winner)
  • Brysen Jerry Wagner of Atlantic
  • Robert Kelly of Atlantic
  • Craig Woltmann of Walnut

February 29th:

  • Gary Zinke of Atlantic (Winner)