January 2012

Birthday Club

December 30th, 2011 by Chris Parks

January 1st:

  • Shirley Jensen of Atlantic (Winner)
  • Fred Berge of Atlantic
  • DianeĀ LindĀ of Atlantic

January 2nd:

  • Carter Denney of Anita (Winner)
  • John Oehlertz of Avoca

January 3rd:

  • Roger Blake of Walnut (Winner)

January 4th:

  • Levi Butler of Atlantic (Winner)
  • Jordyn Miller of Elk Horn

January 5th:

  • Joan Mewhirter of Atlantic (Winner)
  • Ralph Simmons of Wiota
  • Joyce Bower of Massena

January 6th:

  • Kim Bagshaw of Cumberland (Winner)
  • Mary Ellen Knop of Atlantic
  • Donnis Dressler of Anita
  • Todd Martens of Griswold
  • Tony Martens of Lewis
  • Bob Camblin of Atlantic
  • Mary Nelsen of Atlantic
  • Cheryl Wahlert of Atlantic

January 7th:

  • Jenny Dolch of Wiota (Winner)
  • Jim Riggs of Lewis
  • Laura White of Kimballton

January 8th:

  • Alan Zellmer of Atlantic (Winner)
  • Cheryl Workman of Atlantic
  • Alisa Partridge of Elk Horn
  • Deane Ericksen of Exira
  • Peggy Toft of Exira
  • Brad Madsen of Kimballton

January 9th:

  • Robina Elmquist of Atlantic (Winner)
  • Tanner Peck of Atlantic
  • Lucille Christensen of Atlantic

January 10th:

  • Jeanine Christensen of Wiota (Winner)
  • Terri Cook-Thielen of Atlantic
  • Sonya Clausen of Atlantic
  • Ray Hartsook of Cumberland
  • Lois Schramm of Atlantic

January 11th:

  • Sandy Crocker of Red Oak (Winner)

January 12th:

  • Connie Gebhardt of Atlantic (Winner)
  • Pete Brown of Atlantic
  • Jan Blake of Atlantic
  • Richard Parks of Glenwood

January 13th:

  • Liane Christensen of Kimballton (Winner)
  • Morgan Ferfuson of Brayton
  • Dylan Feguson of Brayton
  • Alma Tallman of Atlantic
  • Eunice Kemp of Atlantic
  • Roger Vincent of Cumberland
  • Evelyn Duskin of Atlantic

January 14th:

  • Dale Gross of Atlantic (Winner)
  • Brad Riepe of Griswold

January 15th:

  • Robert Stuetelberg of Atlantic (Winner)
  • Bill Stockwell of Elk Horn
  • Jeremy Butler of Atlantic
  • Ellen Havens of Villisca

January 16th:

  • Velma Smith of Atlantic/Lewis (Winner)
  • Kaley Miller of Atlantic
  • Larry Ward Jr. of Atlantic
  • Zachary Mathisen of Atlantic
  • Hallie Reilly of Massena
  • Brett Parks of Glenwood
  • Paul Harry of Lewis

January 17th:

  • Adam Beschorner of Wiota (Winner)
  • Jeff Pelzer of Atlantic
  • Lisa Shaver of Florida
  • Doug Parker of Elk Horn
  • Nathan and Jakob Andersen of Guthrie Center
  • Carla Eilts of Atlantic

January 18th:

  • Shianne Adams of Atlantic
  • Blake Pelzer of Atlantic
  • Carol Finken of Atlantic
  • Courtney Blake of Atlantic
  • Terri Thielen of Atlantic
  • Peggy Mendenhall of Audubon

January 19th:

  • Quinton White of Kimballton (Winner)
  • Barbara Hughes fo Lewis
  • Arlene Shaver of Atlantic

January 20th:

  • Lorane Smith of Lewis (Winner)
  • Dave Bock of Atlantic
  • Father Dan Siepker of Atlantic

January 21st:

  • Sherry Waddell of Anita (Winner)
  • Lenora Maas of Atlantic
  • Jan Lauritsen of Audubon

January 22nd:

  • Jason Schulz of Elk Horn (Winner)
  • Amy Jo Mewhirter of Atlantic
  • Lana Darling of Atlantic
  • Dillon Linn of Atlantic

January 23rd:

  • Daulton Parrott of Atlantic (Winner)
  • James Kemp of Atlantic

January 24th:

  • Phyllis Stakey of Massena (Winner)
  • Jerry Jensen of Kimballton
  • Brian Mewhirter of Atlantic
  • Colleen Wheatley of Atlantic
  • Sarah Paulsen of Anita

January 25th:

  • Zeliann Rasmussen of Harlan (Winner)
  • Randy Pieken of Atlantic
  • Tabatha Kuchel of Manning
  • Mary Ann Wulf of Exira
  • Gavin Anthofer of Exira
  • Marsha Petty of Atlantic

January 26th:

  • Sue Schwanke of Atlantic (Winner)
  • Dwight Carroll of Harlan
  • Danielle Harry of Lewis
  • Tim Shaver of Florida
  • Benton Gearheart of Atlantic

January 27th:

  • Jan Snyder of Elk Horn (Winner)
  • Darrel Waggoner of Atlantic
  • MaKenzie Ann Jensen
  • Amber Stender of Massena

January 28th:

  • Pat Swanson of Atlantic (Winner)
  • Liz Toft of Exira
  • Steve Darling of Atlantic
  • Mikal Buskirk

January 29th:

  • Kaele Lange of Elk Horn (Winner)
  • Kelly Eiben of Anita
  • Donnie Drennan of Atlantic
  • Samuel Winther of Anita

January 30th:

  • Vera Nielsen of Exira (Winner)
  • Charles Parmley of Brayton
  • Chad Fischer of Marne
  • Sue Riggs of Lewis
  • Beckie Clarken of Atlantic

January 31st:

  • Jane Mathisen of Atlantic
  • Paige Mewhirter of Atlantic
  • Lois Olson of Avoca