December 2011

Birthday Club

December 1st, 2011 by Stacie Linfor

December 1st:

  • Wilma Blake of Atlantic (Winner)
  • Thatcher Hilyard of Cumberland
  • James Smart

December 2nd:

  • Margaret Taylor of Cumberland (Winner)
  • Leon Vogel of Anita
  • Tamie Madsen of Kimballton
  • Sandi Laurtisen

December 3rd:

  • Logan & Collin Evans of Griswold (Winners)
  • Ashley Mosier of Lyman

December 4th:

  • Clayton Van Aernam of Exira (Winner)
  • Marie Ketchum of Casey
  • Diane Jensen of Kimballton
  • Denzel Edwards of Cumberland

December 5th:

  • Judy Anderson of Atlantic (Winner)
  • Robert Sampson of Atlantic

December 6th:

  • Pam Auerbach of Atlantic (Winner)
  • Denise O’Brien of Atlantic

December 7th:

  • Nathan Fraier of Atlantic (Winner)
  • Jan Sorensen of Exira

December 8th:

  • Kaylee Jensen of Exira (Winner)
  • Sally Rosales of Atlantic

December 9th:

  • Bryan Andersen of Elk Horn (Winner)
  • Carolyn Hartmann of Cumberlan
  • Ruth Andersen of Atlantic
  • Irma Frisbie of Atlantic

December 10th:

  • Bob Miller of Atlantic (Winner)
  • Dee Anderson of Atlantic
  • Linda Smith of Atlantic
  • Berniece Swanson of Atlantic
  • Kevin Beschorner of Wiota

December 11th:

  • Jacob Soll of Kimballton (Winner)
  • Mary Christensen of Audubon
  • Frances Klein of Elk Horn
  • Pat Lauritsen of Kimballton
  • Lorene Vorm of Atlantic
  • Todd Larsen of Kimballton

December 12th:

  • Alene Meyer of Atlantic (Winner)
  • Sheila Harry of Atlantic
  • Beulah Ostrus of Wiota
  • Tracy Ryan of Atlantic
  • LaVonne Klinkefus of Exira
  • Luke Erickson of Exira

December 13th:

  • Adley Dredge of Cumberland (Winner)
  • Richie Hernando of Atlantic
  • Jessica Askeland of Atlantic
  • Maxine Hagen of Atlantic

December 14th:

  • Beck Benton of Exira (Winner)
  • Clay Schoenrock of Atlantic

December 15th:

  • Margery Johnson of Atlantic (Winner)
  • Brenda Hargens of Atlantic
  • Shirley Winston of Atlantic
  • Brooke Lamp of Atlantic

December 16th:

  • Martha Eskov of Elk Horn (Winner)

December 17th:

  • Camryn Paulsen of Exira (Winner)
  • Tracie Christensen of Audubon

December 18th:

  • Jessie Benson of Cumberland (Winner)
  • Julie McVay of Audubon
  • Adysson Gries of Audubon
  • Ross Eilts of Massena

December 19th:

  • Shane Eilts of Massena (Winner)

December 20th:

  • Deb Schuler of Atlantic (Winner)
  • Ellie Rutherford of Atlantic
  • Carol Hemmingsen of Marne
  • Maynard Hansen of Wiota

December 21st:

  • Brenda Zellmer of Atlantic (Winner)
  • Josephine Ballenfiefer of Wiota
  • Jeannette Crees of Casey
  • Peggy Hensley of Massena

December 22nd:

  • No birthdays submitted

December 23rd:

  • Justice Doherty of Anita (Winner)
  • Brian Jensen of Hamlin
  • David Kirchhoff of Lewis
  • Maggie Martens of Atlantic
  • Nancy Nolte of Atlantic
  • Dave Kirkoff of Atlantic

December 24th:

  • Martha Kramer of Atlantic
  • Ashley Van Aernam of Exira
  • Dorothy Powers of Anita
  • Sharon Cline of Guthrie Center

December 25th:

  • Tish Mendenhall of Atlantic
  • Jean Hinners of Exira
  • Dick Casady of Atlantic
  • Jesus Christ of Nazareth

December 26th:

  • Barb Gipple of Atlantic (Winner)

December 27th:

  • Ramona Knop of Atlantic (Winner)
  • Lois Jessen of Atlantic
  • Rick Tasto of Atlantic

December 28th:

  • Frances Nelson of Atlantic (Winner)
  • Heidi Reimer of Atlantic

December 29th:

  • Toby Jensen of Kimballton (Winner)
  • Joan Lauritsen of Hamlin
  • Mary Zellmer of Atlantic
  • Mackenzie Holmes of Atlantic

December 30th:

  • Annamaria Lowary of Atlantic (Winner)
  • Julie Schmeling of Casey
  • Marilyn Stein of Lewis
  • Shirley Leed of Griswold
  • Ella Lauritsen of Exira
  • Colleen Riesgaard of Exira
  • Elise Fiedler of Atlantic
  • Helen Rossell of Atlantic
  • Becky Thompson of Exira

December 31st:

  • Walker and Wyatt Gettler of Anita (Winners, Twins)
  • Lucile Boysen of Atlantic
  • Doris Jensen of Atlantic
  • Crista Wiscus of Atlantic
  • Mary Stender of Massena