2011 Class 1-A, All-District 8 Selections

Sports

November 21st, 2011 by Jim Field

First Team:
Garrett Muhlbauer, SR, Griswold, RB
Chase Jahnke, SR, Griswold, RB
Dominic Snyder, SR, Logan-Magnolia, LB
Paul Hutson, JR, Logan-Magnolia, RB
Caden McDonald, JR, Logan-Magnolia, DB
Quin Mann, SR, Logan-Magnolia, DE
Trenton Geer, SR, Treynor, RB/NT
Connor Meis, SR, Treynor, TE/LB
Chris Zimmerman, SR, Treynor, RB/LB
Austin Graber, SR, Treynor, OG/LB
Mason Tennigkeit, SR, Underwood, RB/LB
Dakota Holcomb, SR, Underwood, OL/DL
Ben Irlmeier, SR, Audubon, LB
Blair Kerkhoff, SR, Audubon, QB
Doug Hoke, JR, Tri-Center, RB
Ben Wellman, SO, Tri-Center, LB
Derek Schierbrock, SR, Tri-Center, DL
Robert Williams, Clarinda Academy, RB
Marco Naughton, SR, St. Albert, OL/DL
JD Culjat, SR, St. Albert, QB
Matt Vermillion, SR, St. Albert, RB/LB
Zane Cozad, SR, St. Albert, RB/LB
Connor Thomas, SR, St. Albert, WR/DB
Trenton Geer, SR, Treynor, P
Josh Cochran, SR, St. Albert, K

Second Team:
Devin Bates, JR, Griswold, QB
Kenneth Clary, SO, Griswold, LB
Gannon Cunard, SR, Logan-Magnolia, DL
Logan Melby, JR, Logan-Magnolia, OL
Nate Fender, SR, Logan-Magnolia, QB
Eric Brosnahan, SR, Logan-Magnolia, DB
Sam Laux, SR, Treynor, OG/DT
Trevor Pavlik, SR, Treynor, OC/DT
Dillon Ruby, SR, Treynor, RB/LB
Dane Livengood, SO, Treynor, RB/DB
Drake Fanslau, SR, Underwood, QB/DE
Kaz Cozad, SR, Audubon, DE
Ryan Messerschmidt, SR, Tri-Center, OL
CJ Peters, JR, Tri-Center, TE
Britton Barrier, JR, Tri-Center, QB
Lamont Randall, Clarinda Academy, LB
Fermin Maldonado, Clarinda Academy, OL
Doug Kelsey, SR, St. Albert, OL
Ryan Lawton, SR, St. Albert, OL
Col Herr, JR, St. Albert, RB/LB
Eric Assmann, SR, St. Albert, WR/DB
Kellen O’Neill, SR, St. Albert, RB/LB
Cole Chapin, SR, Treynor, K

Honorable Mention:
Cameron Mennenoh, SR, Audubon
Nick Fett, SR, Audubon
Cole Burns, SR, Audubon
Kolton Jensen, JR, Audubon
Nicholas Andreasen, SO, Audubon
Kalif Brown, Clarinda Academy
Jared SChoning, SR, Griswold
Ethan Peck, Sr, Griswold
Mason Anstey, JR, Griswold
Taylor Briles, JR, Griswold
Collin Fast, JR, Griswold
Johnny Duggan, SO, Girswold
Holden Ogg, SO, Griswold
Jarrett Dickinson, SO, Griswold
Austin Lorenz, SO, Griswold
Chris Bridgeford, SR, Logan-Magnolia
Jordan Muxfeldt, SR, Logan-Magnolia
Brennan Azinger, JR, Logan-Magnolia
Eric Johnson, SO, St. Albert
Tucker Culjat, SO, St. Albert
Jim Hawk, JR, St. Albert
Trevor Craft, SO, St. Albert
Justin Butcher, SO, St. Albert
Trey Bowman, SO, St. Albert