August 2011

Birthday Club

August 2nd, 2011 by Stacie Linfor

August 1st:

  • Slyvia Hoffman of Cumberland (Winner)

August 2nd:

  • Maxine Blunk of Atlantic (Winner)
  • Esther Pierce of Atlantic
  • Debbie Metheny of Atlantic
  • Tom Arn of Atlantic

August 3rd:

  • Clarissa Terpstra of Exira (Winner)
  • Seth Jacobs of Atlantic
  • Rachel Jensen of Brayton

August 4th:

  • Clint Johnson of Exira (Winner)
  • Brad Johnson of Exira
  • Chris Parks of Atlantic

August 5th:

  • Martin Nelson of Elk Horn (Winner)
  • Donnis Reed of Atlantic
  • John King of Atlantic

August 6th:

  • Becky Jensen of Atlantic (Winner)
  • Jerry Lauritsen of Audubon
  • Dwain Thompson of Exira
  • Brooke Conrad of Atlantic
  • Ronald Hansen of Elk Horn

August 7th:

  • Daniella Albert of Kimballton (Winner
  • Charles Sorensen of Exira
  • Danny Winther of Anita

August 8th:

  • LaVonAndersen of Elk Horn (Winner)
  • Ruth Oler of Atlantic

August 9th:

  • Chuck Sorensen of Exira
  • Aaron Clemsen of Brayton
  • Ann Martin of Exira
  • Gloria Sutton of Audubon
  • Linda Eilts of Massena

August 10th:

  • Treva Pitka of Atlantic (Winner)
  • Zoey Nielsen of Exira
  • Jana Mathisen of Atlantic
  • Evelyn Boysen of Atlantic
  • Ruth Knop Jensen of Atlantic
  • Lois Nelson of Atlantic
  • Sharon Oles of Griswold
  • Jason Beymer of Atlantic

August 11th:

  • Glee Wildman of Atlantic (Winner)
  • Tyson Partridge of Elk Horn

August 12th:

  • Suede Johnson of Exira (Winner)
  • Stacey Platt of Massena

August 13th:

  • Dianna Williams of Atlantic (Winner)
  • Pat Dennis of Atlantic
  • Norman (Red) Larsen of Atlantic

August 14th:

  • Nick Godwin of Cumberland (Winner)
  • Lloyd Reed of Atlantic
  • Denise Lowary

August 15th:

  • Irma Schaaf of Atlantic (Winner)
  • Herb Wahlert of Exira

August 16th:

  • Earl Madsen of Elk Horn (Winner)
  • Virginia Maas of Atlantic
  • Dale Schramm of Atlantic

August 17th:

  • Larry Jacobsen of Walnut (Winner)
  • Darlene Hockenberry of Anita
  • Janice Petersen of Atlantic
  • Margo Wolfe of Atlantic
  • Jerry Kaufmann of Atlantic
  • Julie Boege of Atlantic
  • Lory Smith of Atlantic
  • Savannah Hays of Exira
  • Marjorie Petersen of Kimballton

August 18th:

  • Pat Saltmarsh of Atlantic (Winner)
  • Susan Christofferson of Exira
  • Bobbie Davis of Atlantic
  • Colby Madsen of Kimballton
  • Tom Cooper of Atlantic
  • Jerry Brix of Atlantic

August 19th:

  • Duane Eilts of Massena (Winner)
  • Helen Blunk of Atlantic
  • Joyce Hanson of Greenfield

August 20th:

  • Sandra Schmeling of Casey (Winner)
  • Glen Nichols of Wiota

August 21st:

  • Kesley Platt of Massena (Winner)
  • Juliann Daniels of Atlantic
  • Mary Lyman of Atlantic
  • Erin Smouse of Exira
  • Donna Miller of Atlantic

August 22nd:

  • Todd Nielsen of Exira (Winner)
  • Ashley Choate
  • Margie Herbert of Atlantic

August 23rd:

  • Lori Sampson of Atlantic (Winner)
  • Julian Choate of Atlantic

August 24th:

  • Claire Paulsen of Exira (Winner)
  • Agnes Waggoner of Atlantic
  • Jim Mailander of Wiota
  • Mallory Brown of Atlantic
  • Tyler Mosier of Lewis
  • A.J. Hays of Adair
  • Ioma neighbors of Anita

August 25th:

  • Brandon Harry of Cumberland (Winner)
  • Trenda Hoffman of Cumberland
  • Keith Booth of Atlantic
  • Terry Mathisen of Atlantic
  • Jessica Mathisen of Atlantic
  • Karen McFadden of Marne
  • Brenda Swope of Atlantic

August 26th:

  • Janice Kinnison of Atlantic (Winner)
  • Julie Mortensen of Kimballton

August 27th:

  • Chance Luritsen of Exira (Winner)
  • Donnis Auerbach of Atlantic
  • Chase Mewhirter of Atlantic
  • Trevor Wessing of Anita

August 28th:

  • Madonna Nisson of Atlantic (Winner)

August 29th:

  • Melanie Larsen of Audubon (Winner)

August 30th:

  • Fern Lindvall of Atlantic (Winner)
  • Donnie Schlater of Exira
  • Cindy Koll of Atlantic

August 31st:

  • Grace Winebrenner of Atlantic (Winner)
  • Sheryl Jensen of Atlantic